Nehéz terep, 44 kilométer

Hosszútávú Hegyifutó VB és Challenge verseny / Melléklet

hosszut_hegyi_vbA Lengyelországban megrendezett Hoszútávú Hegyifutó VB-n a 28. helyen befutó Karlowits-Juhász Tamás végzett a legjobb helyen a rajthoz állt magyar távfutók között. Gulyás János  a 36., Spitzmüller Zsolt a 37. beérkező volt. Csapatban a kilencedik helyet szerezte meg a hármas.

A nőknél:  Druskó Zsófia a 36., Bóla Emília a 37. helyen zárta a távot.„- Az első 5 km-en 700 méterről kellett felfutni 1500 m-re, azután elkezdődött a kősivatag- mondta Druskó Zsófia. - Fölfelé még hagyján, de lefelé csak a nagyon rutinosak tudtak jól haladni. Ehhez hasonló köveket itthon nem is láttam még.”

A férfiaknál a szlovén Mitja Kosovelj, a nőknél az olasz Antonella Confortola győzött Az olaszok mindkét nemben megnyerték a csapat aranyat.

A nyílt  futammal együtt közel 600 induló vett részt a versenyen.(infó: Berendi Antal)