Győzelem Varsóban

Harminckét dobogós helyezést szereztek a gyermekatléták/  Eredmények  -  Fotóalbum

VarsóSzeptember elsején nyolcadik alkalommal kerültek megrendezésre a "Nemzetközi Gyermek Atlétikai Játékok". A varsói viadalon Bencsik Pál csapatvezető irányításával és hat edző közreműködésével, 33 versenyzővel képviselte Magyarországot.

A rajthoz állt cseh, szlovák, lengyel, észt, lett, litván, ukrán ellenfelekkel való versenyben a magyar válogatott az összetett pontverseny első helyét szerezte meg.

A csapat a 11-12-13 évesek számára kiírt versenyszámokban 16 arany, 10 ezüst és 6 bronzérmet szerzett. A futószámok között 60 m, 300 m, 600 m és 1000 m síkfutás szerepelt,

ezen kívül pedig kislabda dobásban, távolugrásban és magasugrásban mérték össze erejüket a fiatalok. A vágtázók kimagaslóan szerepeltek, szinte minden korcsoport döntőjében aranyat hoztak/5, de 600  és 1000 méteren is szólhatott a magyar himnusz.

Ugyancsak jeleskedtek a dobók, akik három elsőséget értek el, és távolugrásban is álltak magyar atléták a dobogó legfelső fokán

Varsó

„- Komoly ereje van a magyar gyermek atlétikának, melyet most Varsóban is igazoltak sportolóink- mondta Bencsik Pál. - A végeken dolgozó edző kollégáim munkáját dicséri ez az eredmény, de a velünk utazó felkészítők is remek munkát végeztek.

Motivált volt a magyar csapat, amit különösen a futószámokban érzékelhetett a közönség. Nagyon jó volt látni, hogy atlétikában erős nemzetek között kiemelkedőt nyújtott a magyar válogatott, és felemelő érzés volt átélni, hogy a magyar gyermekek önfeledt örömükben tiszteletkört futnak a stadionban. Büszke vagyok együttesünkre”. (forrás: Diáksport portál)

A teljes beszámoló és az eredmények  ITT olvashatók.