Hegyifutó VB Lengyelországban

Merényi Tímea a legjobb húsz között  /  Eredmények   -   Beszámoló  -  Fotók

Merényi Timea a VB-nMegjavítva tavalyi 26. helyezését, Merényi Tímea az idei, 29. Hegyifutó Világbajnokságon

a 19. helyen ért a célba a lengyelországi Krynica-Zdrójba.

A felnőtt férfiaknál a tavaly még utánpótlás korosztályú idei hegyifutó bajnok Szabó Sándor érte el a legjobb helyezést,

az erős mezőnyben a 47. befutó volt. Az első négy helyen ugandai futók végeztek.

U20-as korosztályban a 17 éves Somogyi Anett  bátor futással a 24. helyen ért célba. A magyar válogatott teljes csapattal vett részt az IAAF által is támogatott rangos viadalon.

Szabó Sándor mondta a  verseny után:  "- Hatalmas élmény volt számomra a Hegyifutó VB. Mivel még sosem voltam ilyenen, nem tudtam pontosan, hogy hol fogok beérkezni, előzetesen a 70-80 körül számoltam.

Ez a 47. hely egy óriási meglepetés volt, és nagyon nagy örömmel tölt el, hogy így sikerült. Remélem, lehet még részem ilyen versenyekben, mert egyre jobban imádom a hegyifutást."

Berendi Antal teljes beszámolója, a magyar csapat tagjainak helyezéseivel, honlap elérhetőségekkel  ITT  olvasható