Magyar győzelem a Spartahlonon!

Dr.Lubics Szilvia másodszor is Spártai hős / Eredmények

Lubics Szilvia/umsz.hu„- 2013-ban az Athén és Spárta közötti 246 km-es ultramaratoni versenyt minden idők harmadik legjobb női eredményével dr.Lubics Szilvia nyerte/28;03:09 óra – tájékoztatta a honlapot Molnár Tamás, az Ultrafutók Magyarországi Szövetségének elnöke.

- Az idei versenyen 35 országból 321 futó állt rajthoz, a célban 134 férfi és 14 nő örülhetett rendkívűli teljesítményének. A limit idő 36 óra volt.

Az abszolút versenyt a portugál Joao Oliveira nyerte, a német Reus Florián előtt, harmadik a szintén német Thomas Stu let, azonos idővel az olasz Ivan Cudinnal.

A nőknél Lubics Szilvia 2 órás előnnyel ért célba a német  Antje Kraus,és  Heike Bergmann előtt.

A két évvel ezelőtti első helyét megismétlő kiváló ultrafutó hölgy mellett – aki közel egy órát javított eddigi legjobbján - még tíz magyar atléta teljesítette az embert próbáló távot. Közülük Lajkó Csaba 15. helyen ért célba/28;39:35 ó.”  (mt)