Minczér Albert továbbra is jó formában

Félezer induló Csákváron

Minczér Albert mezei bajnok 09A friss, kora tavaszi időben lebonyolított mezei OB tizenhárom versenyszámában tíz szakosztály osztozott az egyéni és kilenc a csapatbajnoki címeken. A legtöbb győzelmet, szám szerint ötöt a VEDAC atlétái szerezték.

A női versenyek a felsőbb korcsoportokban az esélyesek biztos győzelmét hozták. Papp Krisztina, Czebei Réka és Gyürkés Viktória első helyezése egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A rangos címekért valamivel változatosabb volt a férfiak küzdelme. Minczér Albert a kismezein is bizonyította torinói formáját, meglepetés győztest avatott a nagymezei. A 23 éves szentgotthárdi Koszár Zsolt legyőzte a tapasztaltabb hosszútávfutókat, a junioroknál a pécsi Kis Dávid szintén első nagyobb sikerét avatta, az ifjúsági Gregor László valóra váltotta esélyét.

A befutás után így látták versenyüket a felnőtt győztesek:

Papp Krisztina mezeiOB 09

Papp Krisztina UTE /5,5 km:

„- Úgy indultam neki, hogy a saját tempómat futom. Azért arra számítottam , hogy valaki  velem jön és akkor  legfeljebb a hajrára bíztam volna a döntést, ez volt a taktika. A végére egyedül maradtam, a szembeszél nehezítette a futást, inkább a hátszeleket futottam meg. Nem esett könnyen, a mezei az nem beton és nem pálya, itt mozgott egy kicsit a talaj a lábam alatt. A végére elfáradtam izomzatilag.”

Minczér Albert VEDAC / 6 km

„- Hogyan alakult a verseny menetközben ? Az első kört hagytam, ahogy lesz. A végén Tóth Laci elkezdett váltogatni, utána egy darabig irányította versenyt.  A harmadikat már én vezettem, ott már szerencsére nem volt sok dolgom, a második iramváltás után Laci nem tudott reagálni és utána már csak a 20-25 méter előnyt próbáltam tartani, hogy a hajrában ne kelljen nagyon beleerősíteni. Végül is  jól esett a futás. A fedett EB utáni héten könnyű edzéseim  voltak , a végén egy 10 km-es utcai futóversennyel. Ezen a héten egyszer  résztávoztam mezőn 6 db ezret, három perces iramban. A nyáron akadály,  5- és10000 méter szerepel a tervekben.”

OB mezei 09 Minczér az élen

Koszár Zsolt VOSSEN – Szentgotthárd  /12 km

Koszár Zsolt OB mezei 09„- Az elsődleges cél az volt, hogy első hatba kerüljek. Nagyon keményen készültem egész télen,  és köszönöm mindenkinek, aki a felkészülésemben segített. A verseny jól esett, talán az első kör volt nehezebb, amíg bemelegedtem. A következő három körben nem volt semmi problémán, utána jött egy hullámvölgy. A végén meg mentem, ami kifért. Nyáron szeretnék pályaversenyeken jó 5 és 10000 métert futni és  utcai versenyeket , főleg félmaratont.”

A program gerincét adó fiatalkorú versenyszámok változó létszámú és minőségű mezőnyöket állítottak rajthoz. A Heraklész Bajnok program távfutó szakágvezetője, Németh Gyula: „- A fedett pályán látottak mellett Gyürkés, Czebei, Gregor, Szalay azok, akik szerintem nagyon jól futottak és akikben távlatokra már most látni fantáziát. Feltűnt a pécsi Kis Dávid, ő tipikus hosszútávfutó jeleket árult el.  A fiatalabbaknál ? A 15   éveseknél Kilián Dániel és Tóth Áron, a két veszprémi gyerek nagyon szépen futott.  Az alsó korcsportoknál is látni már, hogy milyen szakmai munkát végeznek a gyerekek. A létszám ? A lányoknál nagyon kritikus a helyzet, talán már a felnőtt nők többen vannak, mint a serdülők, ifik, meg a juniorok. Persze felnőttben rajthoz állnak a csapatért mozgósítható hobby futók is. A fiataloknál  sok az elszívó erő, kevés lehetőségünk van arra, hogy a gyerekeket kellő versenyélményekkel a sportághoz kössük. Ahogy hallom, még az EYOF is megszűnik 2010-re. Kevés a motiváció a sportág, de mondhatni a sport a részéről. Ezen igyekszünk javítani.

OB mezei 09

A 101. Mezei futó Országos bajnokságot az ARAK szakemberei kiválóan rendezték meg. A szép környezet, a jól előkészített pálya, az eredményhirdetés ünnepélyessége méltó volt a nagy múltú verseny rangjához. A látottak ? A versenyeket a biztos győzelmek és a csökkenő létszámok jellemezték. Azok a felnőttek és fiatalok, akik nyáron nemzetközi szinten is képviselhetik a magyar atlétikát, nagyrészt megfelelő felkészültségi állapotról tettek tanú bizonyságot. Hazai konkurenciájuk azonban eléggé foghíjas, és ez az itthoni megfelelő színvonalú versenyek szempontjából problémás. Azt öröm volt látni, hogy a jól felkészített és világverseny ambícióval motivált versenyzők bátran felvállalták saját kemény iramukat, elképzelésüket.Az összesített pontversenyben 40 szakosztály szerzett pontot. Az első helyezett – és a Munka vándordíj 2009.évi védője – a VEDAC csapata , megelőzve a Vasas-Humánsoft és Buda-Cash Békéscsaba versenyzőit.