Diszkoszvetés fedett pályán

Hírek az atlétika világából

Kanter fedett pályánIgazi kuriózum az atlétika világában: fedett pályás diszkoszvető verseny !Az olimpiai és világbajnok Gerd Kanter minden idők legjobb fedett pályás eredményével, 69.51 méterrel győzött egy svédországi versenyen. Az észt dobóatléta hat kísérletéből ötször ért el jobb eredményt a korábbi, 66.20 méteres rekordnál, amelyet még 1980-ban állított fel a keletnémet Wolfgang Schmidt. A szabadtéri szakág legjobbjai nagyon ritkán vesznek részt ehhez hasonló viadalokon, ezért kellett csaknem 30 évet várni a csúcs átírására. Kanter edzője a viadalnak helyt adó Växjőben él, s rendszeresen edzőtáboroznak a városban, ezért indult el a kiváló atléta ezen a versenyen. Kanter sorozata a következő volt:

65.25 – 69.51 – 68.21 – 69.01 – 66.51 – 66.58 m.A női diszkoszt a svéd Anna Soderberg nyerte 57,05 méteres eredménnyel.

Mezei VB Jordániában

Tirunesh DibabaMárcius 28.-án, arab földön, Ammanban kerül megrendezésre a Mezei futó Világbajnokság. A versenyek eddigi történetében domináltak a kenyai és az etióp futók. A mindkét nembeli felnőtt és junior, egyéni és csapat érmek alapján Kenya 353 éremmel vezeti az örök dobogós listát ( ebből 113 volt aranyérem). Etiópa a második helyen 214 érmet nyert eddig (82 arany). A Jordániában dobogóra állók és a helyezettek között idén is 280 000 Dollárt oszt szét az IAAF.  A világbajnoki címek védői: férfiak / Kenenisa Bekele ETH és a kenyai csapat. Nők / Tirunesh Dibaba ETH és az etióp csapat. Az eredmények nyomon követhetők a www.iaaf.org honlapon.

2014-ben a Téli olimpián ?

Fél évvel ezelőtt merült fel előszőr a gondolat, hogy a mezei futás szerepeljen a téli olimpia műsorán. Az utóbbi két évtized három nagy futója: Haile Gebrselassie, Kenenisa Bekele és Paul Tergat állt az ügy mellé és javaslatuk az IAAF  márciusi berlini tanácsülésén  támogatást kapottLamine Diack 04 Budapest fVBa sportág vezetésétől is. Lamine Diack, a szövetség elnöke elmondta, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság már tud az elképzelésről, az atlétika készen áll, hogy a 2014-es Téli olimpián műsoron legyen a versenyszám. Az azonban bizonytalannak tűnik, hogy a téli sportágak támogatják-e az elgondolást, amikor jövőre ez hivatalosan is tárgyalásra kerül.

Az elnök világcsúcsot vár 100 méteren

"Annak, aki meg akarja nyerni a számot Berlinben, nagy valószínűséggel 9.69 másodpercen belüli idővel kell célba érnie" – mondta Lamine Diack, az IAAF elnöke. A szövetség első embere úgy véli, nagyon jó futók találkoznak majd a VB fináléjában.Diack szerint a jamaicai világrekorder, a pekingi játékokon három számban győztes Usain Bolt nincs akkora előnyben riválisaival szemben, mint ahogy azt a tavaly augusztusi futásai alapján gondolni lehetne.  Az idei atlétikai világbajnokságot augusztus 15. és 23. között rendezik a német fővárosban, ahol az IAAF kongresszusa napirendre veszi az egyszeri kiugrás / kizárás szabályt a futószámok rajtjánál.