Papp Krisztina a legjobbak között

IAAF Félmaraton VB /  Nyilatkozat  -   Eredmények

Rangos helyezést szerzett a koppenhágai Félmaraton VB -n Papp Krisztina. Az erős mezőnyben pályafutása második legjobb eredményével/1;10:08 ó. a 11. helyen ért célba. A 89 indulót rajthoz állító mezőny élén öt kenyai futónő végzett, a győzelmet Gladys Cherono/1;07:29 ó. szerezte meg. Az UTE atlétanője, a jó helyezésért vívott kiélezett véghajrá után, harmadik legjobb európaiként teljesítette a távot.

„- Nagyon gyors volt az eleje, 3:10 körüli ezreket mentünk, én az élboly végén futottam – számolt be a versenyről Papp Krisztina. -  Később a boly kettészakadt, a 10 kilométerem a rómaihoz hasonló volt, 32:50 p. Az eleje 32:14-et futott. Öten diktáltuk együtt a tempót, 15 km után/49:33  p. volt, aki leszakadt, volt, aki felzárkózott. Ekkor, mivel az élbolyhoz felfutni már nem volt reális, az előzetesen megbeszéltek alapján helyezésre próbáltam futni.

Az utolsó 2 km nagyon harcos volt, mindenki küzdött az utolsó méterekig. A vége is óriási hajrá volt, így még soha sem hajráztam a félmaraton. Itt már nagyon a helyezésért küzdöttünk.Jó futóidő volt, 10 – 14 fok körüli. Végig sütött a nap, mindenki sokat frissített, én is. Szél is volt, de a kanyargós pálya miatt nem mindig szemből kaptuk.

Az előre eltervezett taktikám közel megvalósult. Nagyon örülök, titkos álmom volt tíz körül végezni.” (ml)