Három magyar a legjobb tízben

Hegyifutó Világkupa Ausztriában  /   Honlap    -    Videó

A festői szépségű ausztriai Bludenz-ben rendezték az idei év első Hegyifutó Világkupáját , ahol a szakág legjobb magyar versenyzői is képviseltették magukat. A versenyen kiváló eredményt ért el Merényi Timea, aki a versenyág legjobbjai között az ötödikként ért célba.„- Nagyon boldog vagyok, hogy az idei első világkupa futamon az igen erős mezőnyben sikerült ezen a helyen végeznem – értékelte teljesítményét a célban a BHSE atlétája.

-  A verseny hangulata nagyon jó volt, a nagy hőség és a közel 1200 méter szintkülönbség ellenére jól éreztem magam. Most kiderült számomra, hogy ott a helyem a hegyifutók között. Szeretnék a többi világkupán is részt venni.”

hegyi vk1

Az indulóknak terepen, lépcsőkön, turistaútvonalon, 30 C ° feletti kánikulában futva ,1740 méteren volt a cél, 1160 méter szintemelkedést kellett leküzdeniük 8,5 km alatt.

A kilencedik, tízedik helyen beérkezett Szabó Sándor és Kovács Ádám is az élcsoportbanl teljesítette az embert próbáló távon.

„- Jól éreztem magam az elejétől a végéig – mondta az eddigi legjobb VK eredményét elérő Szabó Sándor. - Kovács Ádámmal összedolgoztunk,  együtt küzdöttük fel magunkat a csúcsig. Ennek köszönhető ez az eredmény. A jövőre nézve szeretnék minél előrébb végezni, és sérülésmentesen végigcsinálni ezt az évet!”

A férfiaknál  Simon Muthoni révén kenyai siker született, míg a hölgyeknél magabiztosan győzött a többszörös osztrák hegyifutó világbajnok, Andrea Mayr.

hegyi vk1

Gerlei Tamás  csapatvezető: „- Régi álmunk volt, hogy ne csak a VB-n, hanem Hegyifutó Világkupa futamokon is komplett, erős magyar csapattal vehessünk részt. Ez a bludenzi erőpróba fontos tapasztalatszerző felkészülési állomás volt az őszi világbajnokságra. Futóink kemény alpesi terepen, élesben versenyezhettek a világ élmezőnyével.

Mindenki kitett magáért és a csapaton belül is jó kis háziversenyek alakultak ki. A következő komolyabb erőpróba a július 20-i a Parádfürdő- Kékestető Hegyifutó OB lesz, ahol  további izgalmas összecsapások várhatóak.”

További  eredmények/ nők: Papp Ildikó 17., Nagy Csilla 18. –  férfiak:Bogos Tamás 16., Gerlei Tamás 20., Pelsőczy Attila 23., Csontos Imre 31.,Bíró Károly 41. (Berendi Antal írása alapján)