Ezüstérem a Világkupán

Merényi Tímea hegyifutó sikere Franciaországban  /  Mellékletek

Az egy héttel ezelőtti ausztriai Világkupa 5. helyezése után a kiválóan teljesítő Merényi Tímea felállhatott a dobogóra a hegyifutó sorozat franciaországi állomásán, az un. Grand Ballon-on, amelyen a táv 8.4km volt, 820 méter szintkülönbséggel.

„ - Még fel sem fogom, hogy a hegyifutó világkupa második állomásán dobogós lettem, és ezzel az eredménnyel második vagyok jelenleg az összetett pontversenyben – mondta Gál Géza  tanítványa a verseny után.

- Megérte vállalni a hosszú utazást, ami miatt nem voltam pihent a versenyen. A táv közepén sajnos egy percet rossz irányba futottam , így nagyon meg kellett küzdenem a második helyezésemért. Következik a svájci Zermatt hegyimaratoni, majd utána július 20-án a Parádfürdő-Kékestető hegyifutó OB.”

A férfiaknál, a 1230 méter szintkülönbségű 13.4km-es távon hármas eritreai siker született, az abszolút favorit, a 2012-es hegyifutó világbajnok Petro Mamo győzött, pályacsúccsal. (info: Berendi Antal)