Bene Barna megvédte címét

Nagy Mónika a női bajnok
Fotók és videó a szerencsi versenyről
Bene Barna Pécsi FKAz Országos Félmaraton bajnokság meghozta az igazi tavaszt Hegyaljára. A kellemes idő, a sok szép program, a jó rendezés, az ünnepélyesség az érdeklődőknek és  legjobb hazai hosszúfutóknak valódi majálissá tette az eseményt.
A bajnoki címek eldöntése mellett az indulóknak igazi kihívást jelentett a meleg és a nehéz pálya. A felnőtteknél Bene Barna megismételte tavalyi győzelmét, Nagy Mónika első helyével új bajnokot avatott a verseny.”

Bene Barna: „- annak ellenére nem fáradtam el, hogy a pálya nem volt könnyű. A táv első felében egy nagyobb csoporttal lassú iramot mentünk, így könnyebben meg tudtam valósítani, hogy a verseny második felében beleerősítek és a végén ellépek. Visszafelé már én diktáltam az iramot, jól esett a futás. A meleg nem zavart, úgy érzem, kezdek rendbe jönni.

Nagy Mónika: „- A fordítóig egy nagyobb boly futott együtt, de a verseny szerintem az ez előtti nagy emelkedőn dőlt el. Ott széthúzódott a mezőny.   Nagy Mónika VEDACA fordítóig nagyon kemény volt, nehezen esett. Visszafelé már az motivált, hogy lejt a pálya, ekkor már végig egyedül futottam. Meleg volt és kevés árnyék, sokat kellett frissítenem. Idén szeretnék kijutni az Universiádéra és szintet futni az up. EB-re.”

A VEDAC versenyzője győzelmével megszerezte az utánpótlás (u23) bajnoki címet is, és két társával (Kovács Ida, Badis Anissa) együtt a felnőtt csapatbajnoki érmet is begyűjtötte.

A férfi felnőtt csapatbajnokságot a mezőtúriak nyerték (Berecz Lajos,Bogos Tamás, Kedves Roland), az utánpótlás bajnoki címnek a békéscsabai Balogh István örülhetett.
A csapatbajnoki cím is a viharsarokba került.

OB Félmaraton 2009. április 4. SzerencsFfi felnőtt.1.Bene Barna Pécsi FK 1;07:002.Minczér Albert VEDAC 1;07:143.Berecz Lajos Mezőtúr 1;07:22

Csapat.1.Mezőtúri SSE (Berecz Lajos, Bogos Tamás, Kedves Roland) 3;28:46

Távközben OB félmaraton 09

Ffi u23:1.Balogh István Buda-Cash Békéscsaba 1;09:522.Oláh Tamás Buda-Cash Békéscsaba 1;11:023.Siffel Gergő VEDAC   1;12:54Csapat.Buda-Cash Békéscsaba (Balogh István, Oláh Tamás, Lovas Attila) 3;53:17

OB félmaraton u23 dobogósok

Női felnőtt:1.Nagy Mónika VEDAC 1;19:162.Molnár Barbara MAC-NS 1;19:373.Földingné Nagy Judit Gy. Dózsa 1;19:53Csapat:1.VEDAC (Nagy Mónika, Kovács Ida, Badis Anissa) 4;04:13

Nagy Mónika az élen 09 OB félmaraton

Női u23:1.Nagy Mónika VEDAC 1;19:162.Gyurkó Fanni Vasas Humánsoft 1;22:46 3.Kácser Zita Pécsi FK 1;23:02Csapat.Vasas Humánsoft (Gyurkó Fanni, Mizsér Fruzsina, Khell Róza.) 4;19:42