Döntő és elődöntő szerda délelőtt

22. Atlétikai Európa bajnokság, Zürich – augusztus 13. délelőtt / EredményekOrbán Éva a döntőbe, Baji Balázs az elődöntőbe jutott/  Fényképek

EM 2014Esős, az évszakhoz képest hűvös időre ébredtek az atlétikai EB résztvevői szerda reggel.

A délelőtti - kora délutáni program újabb két magyar továbbjutást hozott. Orbán Éva nehéz időjárási körülmények között, két sikertelen kisérlet után elért 70,48 méteres dobásával a döntőbe jutott.

"- Harmadikra már nem volt választásom, nagyot kellett dobnom, mert a döntőért jöttem, de addigra fejben is rendben voltam, így sikerült - nyilatkozott az MTI-nek  a szám csúcstartója - A fináléban elsőre kell egy érvényeset dobni, aztán mindent bele. Bizakodó vagyok" .

A 110 gát harmadik előfutamából idei legjobbjával a második helyen, biztosan kvalifikálta magát az elődöntőbe Baji Balázs/13,37 mp.

„- Annál jobban kellett futni, mint elterveztem, mert a hetes pályán futottam, s így messze voltak tőlem az igazi riválisok. Mindenképpen hellyel akartam továbbjutni, igyekeztem lazán, de nem könnyelműen futni, elkapni egy jó ritmust és tisztán venni a gátakat" - mondtaaz egyéni csúcsától egy századra elmaradó békéscsabai gátas.

Orbán Éva/zádor p

Idei legjobbját érte el a zárófutamban Kiss Dániel is, aki 13,64-el egy tizedre megközelítette a még továbbjutó időeredményt.

A Zürich belvárosában rendezett 20 km-es gyaloglás döntőjében Helebrandt Máté 1;27:54-el a 25. helyen ért célba. Rácz Sándor nem fejezte be a távot.

A tízpróba második napján Zsivoczky Attila idei legjobbakkal kezdett: 110 gát/15,26=; diszkosz/44,82 m. Majd az eső kuszálta rúdugrásban 440 cm-t  teljesített.

Baji Balázs/zádor p

Kora délután, a női kalapácsvető selejtezők első csoportjában, derekasan küzdve az időjárási körülményekkel, a 18 éves Gyurátz Réka 62,14 métert dobott. A másodikban Orbán Éva jó eredménnyel döntőbe jutott/70,48 m; Fertig Fruzsina pedig az esőben jól teljesítve a 15. helyet érő 65,46 métert érte el.

"- Az edzéseredményemmel bejutottam volna a döntőbe, a második dobás után reménykedtem, hogy tudok javítani. Még fiatal vagyok, a 26 induló közül a 25. eredmény volt előzetesen az enyém, így nincs okom elégedetlenkedni" - összegezte versenyét a 21 éves veszprémi dobó.

Fertig Fruzsina/zpKiss Dániel/zp

A délutáni/esti programban két elődöntősének szurkolhat a magyar csapat:

Koroknai Máté az eredeti időrend szerint 18,02 órakor rajtol 400 méteres gátfutásban, Kazi Tamás 21.16-kor 800 méteren. Zsivoczky Attila a gerelyhajítással és az 1500 méterrel pedig befejezi a tízpróbát.

A kedvezőtlen időjárás miatt az esti program várhatóan csúszni fog!  (ml/MTI, Ambrus Gábor)