Sikerek Swansea-ben és Krakkóban

Érmes helyezések az IPC - és a Szervátültetettek és Művesekezltek EB-jén

A Biacsi testvérek végeztek az első két helyen az 1500 méteres síkfutás fináléjában a Swansea-ban megrendezett IPC atlétikai Európa-bajnokságon. A két szegedi atlétanő végig uralta a távot, 400 és 800 méternél Ilona, 1200-nál Bernadett futott az élen. A célba végül Biacsi Ilona ért előbb 4:59.33 perces eredménnyel, Biacsi Bernadett 5:00.71-gyel zárt.

A női súlylökők versenyében Kálmán Krisztina 3,59 méterrel negyedik helyen végzett. Női távolugrásban Csontos Piroska a második sorozatban elért 4,40 méteres eredményével a hatodik legjobb volt. A férfi gerelyhajítók versengésében Kanyó Zsolt 24,47 méterrel szerezte meg úgyszintén a hatodik helyet.

A női 400 méteres síkfutás döntőjében Keresztesi Erika ezüst-, Biacsi Ilona bronzérmet szerzett. Keresztesi Erika  egyéni csúccsal, 62,67 mp-el, izgalmas befutó után, 38 századdal maradt el a holland győztestől. A második és harmadik helyért óriási csatát vívtak versenyzőink, Biacsi Ilona  62,83-mal állhatott fela adobogó harmadik fokára. A szám harmadik magyar döntőse, Biacsi Bernadett 68,07-tel a hetedik helyen ért célba.

A magyar csapat egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel zárta az EB-t.  (forrás: mob.hu/Bernau Péter)

.

Az elmúlt héten került megrendezésre Krakkóban a VIII. Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa Bajnoksága, melyen 19 arany-, 8 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek a magyar atléták.

Az elismerésre méltó dobogós és döntős helyezések élére kívánkoznak a győztesek:Budai Zita (F2 - Velkey-Guth Ádám (M2) - Jung Andrásné (F5) - Kóródi István (M5)  Zilaj Csaba (M4) - Gelencsér Róbert (M4) - Mezei Gergő (M2) - Venyercsán László (M4)Ffi 4x100m váltó ER / Mezei Gergő, Zilaj Csaba, Gelencsér Róbert, Velkey-Guth Ádám

A változó időjárási körülmények között lebonyolított viadalon – ahogy az a mellékletben is olvasható – jól teljesítettek a magyar atléták. A több sportágat magában foglalaló válogatott szervátültetett csapat összesen 56 arany-, 39 ezüst- és 25 bronzéremmel immáron hetedik alkalommal végzett az első helyen az országok pontversenyében. (forrás: Tilhof Ingríd)

Eredmények     .    Beszámoló a VIII. Szervátültetettek és Művesekezeltek EB-ről