Továbbra is a pontverseny élén

Merényi Tímea a negyedik VK futamon is jól futott  /  Eredmények

Vasárnap rendezték az ausztriai Leogangban a WMRA által kiírt hegyifutó World Cup 4. állomását, amelyen az indulóknak 8 km alatt több mint 1100 méter szintemelkedést kellett teljesíteni. Az IAAF égisze alatt zajló sorozaton, a Világkupa  összetett pontversenyében vezető Merényi Tímea a viadalon elért hatodik helyezésével megerősítette rangos pozícióját.

A „kis világbajnokság” erősségű mezőnyben a magyar atlétanő legyőzte többek között a tavalyi hegyifutó világbajnok olasz Alice Gaggit  is. Győzött a többszörös világbajnok Andrea Mayr a szlovén Mateja Kosovelj és a kenyai Lucy Wambui Murigi előtt

Férfiknál az eritreai Petro Mamo - a 2012-es világbajnok - nyert pályacsúccsal, megelőzve a sérülésből visszatérő hatszoros világbajnok Jonathan Wyatt-et és a svájci David Schneidert. Az erős nemzetközi mezőnyben 20. helyen célbaérve Szabó Sándor volt a legjobb magyar; Harsányi Tamás a 21., Kovács Ádám a 29., Gerlei Tamás a 37., Fonyó Sándor a 42.befutó volt.

A VK hat versenyből áll, már csak a két hét múlva sorra kerülő Világbajnokság és az október 4.-én megrendezésre kerülő Világkupa döntő van hátra. (infó: hegyifutók)