Zahorán Ádám és Gál Andrea győzelme

2009. évi Unix 100km-es Ultramarathoni Országos Bajnokság

100 km OB célAz idei évben 49 ultrás jelezte indulási szándékát a Kisbéri Országos Bajnokságon. Derűs, ám még igen hűvös reggeli időben a Nemzeti Himnusz után indultak neki a 100 kilométernek.  Hat kör várt rájuk.
A hölgyek között Gál Andrea (10:49:04 /Fotóbolondok SE) a betegség és sérülés miatt megfogyatkozott  mezőnyben  teljesen nyugodtan versenyezve, egyenletes tempóban darálta le a 100 km-ert és nyerte el az bajnoki címet.
Az első három körben, Kovács Zsolt (DEREVE) és Zahorán Ádám (TFSE) szinte másodpercre      azonos idővel futották a valamivel több, mint 16.5 km-es köröket. Szalóki Róbert (TRIA-Túra SZse) látótávon belül üldözte őket.

A tavalyi bajnok, Pető István (Unixsport) betegség miatt már a második kőr után kiállni kényszerült. A meleg meghozta a tőle várt nehézségeket. Keményedett a verseny. Viszont a tempót nem akarták visszavenni a sportolók. Csak a folyamatos hűtés és frissítés tette elviselhetőbbé a 100 km lefutását. A negyedik körben Kovács Zsolt váratlan kiállásával, Zahorán Ádám előtt megnyílt az út, hogy saját tempóját diktálva, a tavalyi második hely után, az  idén új pályacsúccsal (07:26:34) a dobogó tetejére álljon.
Szalóki Róbert (07:40:16) köszönhetően összeszedett és kitartó versenyzésének, megérdemelten a második, míg Cserpák József 09:09:21) nagy küzdelemben a meleggel, de azt legyőzve a 3. helyen ért célba.
                                                                   Érdekesség még, hogy az idei győztes édesapja az a Zahorán János, aki 2007-ben ugyancsak 100km-es Országos bajnokságot nyert Kisbéren. Továbbá hírt kell adnunk egy hihetetlen ember teljesítményről is. Kovács Attila korábbi többszörös 100 km-es Országos Bajnok, hegymászóbalesete után, a  tolószékből kikelve az idén immáron botok nélkül állt rajthoz és teljesítette a verseny keretén belül a maga elé kitűzött célt.

Az 50 kilométeres versenyen nagy küzdelemben az első helyen a hölgyeknél Dr.Lubics Szilvia (04:36:12/Kanizsai Futóklub) a másodikon Fülkorn Andrea,(05:23:02) a harmadikon Károlyiné Szabó Piroska (05:49:56/Szufla) végzett. Az uraknál Fazekas János (04:05:19/SK Tvrdosovce) mögött Végh Attila (04:11:51/Unixsport) másodikként, míg Sznopek József (04:20:41/Kanizsai Futóklub) harmadikként ért célba.