Márton Anita Afrikában

Márton Anita 2008Kálovics második Bernben
A távoli Senegál adott otthont az IAAF World Athletics Tour indulóinak. A hagyományos dakari verseny szintén tradicionális előversenye a főváros közelében felvő Gorée Islandon a súlylökés. A rendezők idén is rangos mezőnyt szólítottak dobókörbe, hiszen a férfiak versenyében két világbajnok, a nőknél több világverseny-dobogós küzdött a helyezésekért. Ez utóbbi versenyen a húsz éves Márton Anita, élete második legjobb dobásával : 16,75 méterrel az ötödik helyen végzett !

Győzött a torinói fedett EB német ezüstérmese Denise Hinrichs (19,19 ecs), második helyen az olimpiai ezüstérmes honfitárs, Nadine Kleinert állhatott fel a dobogóra (18,82), harmadiként a torinói bronzérmes román Anca Heltne végzett (18,26). a férfi súlylökést az amerikai fedett pályás világbajnok Christian Cantwell egy igen nagy dobással nyerte: 21,53 m. Második helyen, szintén az Egyesült Államokból a szabadtéri világbajnok Resse Hoffa végzett (19,97).

Európában, Bernben 10 mérföldes utcai futóversenyen a kenyai Jana Muia mögött (55:52) Kálovics Anikó a második helyen ért célba (56:17), megelőzve az etióp Askale Maracchit (56:42).