Hosszútávú Hegyi OB Felsőtárkányban

Karlowits-Juhász Tamás és Pap Csilla a dobogó tetején /  Fotóalbum

Az Egri TC, a MASZ Hegyi –és Terepfutó Bizottsága  megbízásából május 9-én rendezte meg az idei első szakági országos bajnokságot.  Kemény feladat várt a versenyzőkre: öt kört kellett megtenni a több mint 8 km-es pályán, összesen 1650 (!) méter szinttel, köves, gyökeres, néhol nagyon technikás hegyifutó terepen. A férfiaknál papírforma eredmény született: Karlowits-Juhász Tamás(MVSI) állhatott a dobogó legfelső fokára 3:31:21 ó idővel, alig 2 perccel előzte meg Rajnai Tamást(BHSE) és további 14 perccel lett magyar bajnoki bronzérmes Hrabovszky János(Békéscsabai Atlétikai Club). Csapatban a Csömöri Sport Kft triója/ Varga Zoltán-Kiss László-Berendi Antal nyerte a bajnokságot.

ob hegyi tt 1505 egritc 2

Nőknél meglepetésre Pap Csilla(TFSE) kitűnő idővel, 4:09:06 ó szerezte meg a bajnoki címet, a további sorrend Dr. Paál Emőke és Bóla Emília.

Pap Csilla a célban így értékelt:„- Ezen a versenyen futottam életem első maratoniját, így számomra maga a táv leküzdése volt nagy kihívás. Kérdéses volt, vajon hogy fog reagálni a szervezetem, hogyan tudok majd frissíteni és ráadásként az emelkedőket hogyan fogom elviselni. Ennek ellenére bíztam magamban, hiszen jól sikerült az alapozásom, 120-140 km-es heteket futottam és mindemellett a hegyeken is többet tudtam edzeni.

A pálya nagyon tetszett, habár az emelkedők a körök folyamán egyre meredekebbnek tűntek. Míg a pálya másik oldalán a lejtőkön bátran lehetett száguldozni és egyúttal, viszonylag, ki is lehetett pihenni a felfelé futást.

ob hegyi tt 1505 egritc 4

Így összességében elmondhatom, hogy elégedett vagyok a teljesítményemmel, bár úgy érzem a Hosszútávú Hegyifutó VB-re tekintve az emelkedőkre még nagyobb hangsúlyt kell fektetnem. Ezek után az edzéstervemet és a versenyeket is a Zermatt Maraton érdekében fogom megtervezni.

A mostani maraton teljesítésével sikerült átlépnem egy határt, egy célt, ezzel új kihívások elé nézve, azt gondolom, hogy semmi sem lehetetlen. ’’

A bajnokságon – amely része volt a multiNavigator hegyifutó kupasorozatnak – az első és második helyezettek indulási jogot szereztek a Zermatt-i Hosszútávú Hegyifutó Világbajnokságra. (info: Berendi Antal)      További részletek  ITT  olvashatók