Sanghaj, Murcia, Budapest

Márton Anita ötödik  a Gyémánt Ligán / Venyercsán Bence nyolcadik  az EK-n

A Gyémánt Liga vasárnapi, sanghaji versenyén az ötödik helyen végzett Márton Anita. A Fedett pályás Európa-bajnok békéscsabai atléta a kínai városban 18.57 métert (a negyedikkel azonos eredményt)  ért el súlylökésben. Nyert a hazai közönség előtt szereplő Kung Li-csiao, az év eddigi legjobbjával: 20.23 méterrel.

A versenyről részletek  ITT  olvashatók     .     Beszámoló/iaaf.org     .     Eredmények

A spanyolországi Murciában rendezték meg az idei Gyalogló Európa Kupát, amelyen a magyar színeket két junior korú versenyző képviselte. A délelőtti programban a 10 km-es távon 40 fő, húsz év alatti gyalogló állt rajthoz - közöttük egyéni csúccsal a nyolcadik helyen ért célba a jól küzdő Venyercsán Bence/ 42:07 p. A 32 junior női induló ugyanezen a távon délután versenyzett. Récsei Rita a rajt után igyekezett  az élboly tempójában haladni, de a táv második részére összegyűlt figyelmeztetések miatt nem tudta befejezni a versenyt.

Dr.Urbán Ákos  csapatvezető gyorsértékelése a helyszínről:

„- Bence bátran felvette a versenyt az élcsoporttal, féltávnál országos csúcs részidővel állt. Utána az emelkedő hőmérsékletben azért elfáradt, de az utolsó kilométerét ismét erősen megtudta  gyalogolni. Elégedett vagyok a teljesítményével, jelentős nemzetközi versenyen ért el egyéni csúcsot. Rita is bátran kezdett - de ez kemény volt számára, öt kilométer után sajnos szétesett a mozgása.”

Az öt EK versenyszámban három orosz és két spanyol aranyérem született. (ml)

Eredmények     .     Beszámoló/EA

Budapesten, a 20. Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán  az időjárás igen változékony volt, sokszor fújt a szél, viszont a nap nem sütött nagy erővel, leginkább a nyárfavirágzás zavarta a 10150 résztvevőt. A 10 km-es számban Staicu Simona győzött, aki a befutó után így nyílatkozott:

„- A recept egyszerű volt: szombaton egy hosszút, vasárnap pedig tempót akartam futni. Tegnap az 50 kilométeres országos bajnokságon nyertem, ma inkább az eltervezett iram jelentette a kihívást.”