Csapat ezüst a négyes viadalon

Tíz első hely az U18 találkozón  /  Eredmények  -  Fotóalbum  -  Videók

u18viadal 2015 lgy clNagyszombaton/Trnava  találkoztak június 6-án Csehország, Magyarország Szlovénia és Szlovákia ifjúsági versenyzői.  A magyar válogatott összeállításánál arra törekedtünk, hogy csak 1998-99-ben született versenyzőket hívjunk meg, segítve ezzel is a korcspoport legjobbjainak pályán maradását, pedig több számban is volt jobb eredménnyel rendelkező serdülő versenyző.  Egyedül 3000 m-en képviselte hazánkat egy olyan kislány, aki még újonc korosztályú. A fiúk végig nagy küzdelmet vívtak a csehekkel a győzelemért, végül egy ponttal szorultak a második helyre. A leányok is a dobogó második fokára állhattak fel, szintén megelőzve a Szlovénokat és Szlovákokat.

Egyéni győzelemmel járult hozzá a csapat második helyhez: Fekete Ábel akadályfutó, Papp Kristóf hármasugró, Szabó Mátyás súlylökő, Szebegyinszki Richárd diszkoszvető, Szentivánszky Péter kalapácsvető, Horváth Karolina távfutó, Pavuk Tira akadályfutó, Farkas Petra távolugró, Kálmán Alexandra diszkoszvető és Németh Eszter kalapácsvető.

A versenyzők nagyon motiváltak és fegyelmezettek voltak. Teljesítményükre jellemző, hogy 16 fiatal ért el egyéni csúcsot, egy versenyző beállította, egy pedig idei legjobbjával rukkolt ki.

u18viadal 2015 lgy 1

Egyéni csúccsal remekeltek a viadalon Kovács Marcell 1500 m-es síkfutásban, Deák Márton 400 m-es gátfutásban, Fekete Ábel 2000 m akadályfutásban, Papp Kristóf és Szakács Máté hármasugrásban, Tano Leonardo magasugrásban, Szabó Mátyás súlylökésben, Kovács Noel gerelyhajításban,

Rába Dániel kalapácsvetésben, Kozma Bettina 400 m-es síkfutásban, Finta Sára 1500 m-es síkfutásban, Horváth Karolina 3000 m-es síkfutásban, Pavuk Tira és Mógor Boglárka 2000 m-es akadályfutásban, Németh Eszter és Varga Barbara kalapácsvetésben, illetve Kovács Zsófia rúdugrásban beállította egyéni legjobbját.

Gratulálok a csapatnak. Köszönöm az edző kollégáknak a közreműködést. Azoknak, akik a csapattal utaztak és azoknak is, akik személygépkocsival jöttek és segítettek a versenyzőknek. Lengyák György up.referens