Földingné és Rezessy ismét a dobogó tetején

A BSI szervezésében, a 23. Plus Budapest Nemzetközi Maraton keretén belül került megrendezésre az elmúlt hétvégén a 2008-as Magyar Maraton Bajnokság. Összesen több mint 80 induló vágott neki a történelmi 42,195km-es távnak a meglehetősen zord időjárásbeli körülmények között. A hölgyek mezőnyében megvédte címét a szám országos csúcstartója, Földingné Nagy Judit (Győri Dózsa SE) aki 2:45:32-es időeredménnyel ért célba. A második helyet a Pécsi Futó Klub versenyzője Bátai Réka, míg a harmadikat a TFSE atlétája, Kis Zita szerezte meg.
A férfiak mezőnyében, javítva a tavalyi harmadik helyén, Rezessy Gergely (Vasas Humansoft) ötödik bajnoki címét gyűjtötte be ezen a távon, 2:24:21-el, a második helyet a miskolci Bogos Tamás, a harmadikat pedig Biri Ferenc (Gyulai SE) szerezte meg.

A csapatversenyben is Rezessy állhatott a dobogó tetejére. A Vasas Humansoft hármasa (Rezessy Gergely, Kustos Szabolcs, Zatykó Miklós) közel tíz perccel verte az ezüstérmes Misi SC csapatát (Bogos Tamás, Juhász András, Hegyaljai Attila), míg a dobogó harmadik fokára a Békéscsabai AC állhatott Persely Norbert, Kálló Csaba és Oláh Tamás képviseletében.
A hölgyek csapatversenyét a Tóth Sánor irányította Varga Éva, Szabóné Csendes Ildikó és Bartha Edit összetételű Békéscsabai trió nyerte, jócskán megelőzve a Margitsziget "A" (Berkes Katalin, Fehértóiné Káposznyák Valéria, Farkas Pálma Adél) és a Margitsziget "B" (Almássy Mariann, Nagy Nikolett, Horváth Katalin) csapatát.