Létszám és hőségrekord a Városligetben

Az ország 708 településéről volt induló/  Részletek, videó

A vasárnap Budapesten lebonyolított utcai futóverseny félmaraton számában kettős MAC siker született. A soha ilyen melegben még nem rendezett K&H mozdulj! Félmaraton, maraton- és félmaraton váltón  a12 órai utolsó rajtjánál 35 fokot mutatott a hőmérő!

A férfiaknál a hőség ellenére is jobb időt futott a győztes Balázsi Dávid, mint a 2014. évi  első helyezett. A hölgyeknél Ladányi Tímea megismételte tavalyi sikerét.

Balázsi Dávid: -  Tavaly hat év kihagyás után kezdtem el  ismét futni. Rengeteget fejlődtem az utóbbi hónapokban, ráadásul tavasztól Török János (a MAC közép- és hosszútávú edzője) is segíti a felkészülésemet. Győzelemre ugyan nem készültem, azonban a dobogóban bíztam.

Ladányi Tímea: - Harmadik alkalommal álltam itt rajthoz, és egy harmadik, és egy első hely után sem voltam biztos abban, hogy meg tudom védeni a tavalyi elsőségem.. Okulva a két évvel ezelőtti hibámból óvatosan kezdtem, ráadásul a tűző napsütés is arra intett, hogy ne rohanjam el az elejét.

A nevezési számok is felülmúltak minden korábbit: az ország 708 településéről 10000 futó, 1875 csapat jelentkezett (tavaly 9200 futó, 1720 csapat). Mindkét szám rekord a verseny eddigi történetében. Az egyéni félmaraton népszerűsége is tovább nőtt, idén már hetekkel a rajt előtt betelt a 2000 fős nevezési kvóta. (forrás, foto: BSI)

A teljes beszámoló, eredményekkel, fotólinkkel   ITT  olvasható     .    Honlap     .    Video