Pars Krisztián első Varsóban

Tisztelgés Skolimowska emléke előtt - győzelem az olimpiai bajnokok ellen

Pars KrisztiánA varsói Skra stadionban emlékezet a lengyel atlétika és emlékeztek a világ legjobb kalapácsvetői Kamila Skolimovskára. A februárban, edzőtáborozás közben elhunyt olimpiai bajnok 13 évesen ezen a pályán kezdte sportpályafutását és itt dobott junior világcsúcsot is (69,13). A lengyel főváros kötelességének érezte, hogy méltó módon állítson emléket az olimpiai bajnok atlétának.. A verseny reggelén a résztvevők, a család és az ismerősök tisztelegtek Skolimowska sírjánál, délután pedig a versenyszám legjobbjai egy igen rangos verseny keretében adóztak a Lengyelországban nagyon népszerű és szeretett atléta emlékének.

A sztár mezőnyöket rajthoz állító férfi versenyt, tartva jó formáját Pars Krisztián 80,52 méteres eredménnyel nyerte. Mögötte végzett többek között a pekingi bajnok Primoz Kozmus és Sydney bajnoka  Szymon Ziolkowski is.

Skolimowska és Pars SzombathelyenA világ top kalapácsvetői az első hívó szóra, az előfeltételek ismerete nélkül rögtön vállalták az indulást.  A szomorú aktualitású verseny jó eredményeket hozott, méltó képen emléket állítva a mindig mosolygós és kedves, kiemelkedő tehetségű lengyel olimpiai bajnoknőnek.

„- Nagyon jól szervezett verseny volt és a mezőnyök is kiválóak voltak- mondta nem sokkal  a befejezés után Pars Krisztián.- Egy vadonatúj körből versenyeztünk, ami elég fogós volt és lassú. Így inkább a technikára mentem, nem hajtottam a dobásokat. Ez nekem most meg is felelt, mert a fokozatosan javuló sérülésem miatt nem tudtam olyan intenzíven edzeni. Szerencsére a dobásoknál már nem zavar annyira. Harmadikra értem el a legjobbat, az egy kilépettet leszámítva a  többi 78 méter körüli volt. A vendéglátók meghatóan emlékeztek Skolimowskára. A verseny előtti este a család meghívott bennünket vacsorára, ma reggel pedig mindnyájan elhelyeztünk egy szál gyertyát Kamila sírján.”

Eredmények:Férfiak: 1. Pars Krisztián , HUN 80.52 (78.05-78.81-80.52-77.85-x-78.60), 2. Zagorniy, RUS 78.91, 3. Vizzoni, ITA 75.81, 4. Lingua, ITA 75.23, 5. Kozmus, SLO 75.10, 6. Sokolovs,LAT 73.87, 7. Ziolkowski 73.49, 8. Palyszko 69.20

Nők: 1. Hrasnova, SVK 72.10 (70.14-72.10-x-71.43-x-70.26), 2. M. Marghieva,MDA 71.03, 3. Z. Marghieva, MDA 69.56, 4. Falzon, FRA 68.47, 5. Zadura 67.15, 6. Sobierajska 67.05, 7. Kita 65.55, 8. Németh Noémi, HUN 58.11, 9. Wlodarczyk,POL 52.12