Újabb értékes döntős helyezések Tbilisziben

Az EYOF ötödik napján történt  /  Mellékletek  -  Videók, ÚJ

Aranyi_Ferenc_eyof2015_1_mob_hu

Fiatal atlétáink pénteken hét versenyszámban léptek pályára és erre a napra maradt a csütörtökön későn befejeződött diszkoszvetés eredményhirdetése is, amelyen a versenyszámot bravúrosan megnyerő Aranyi Ferenc állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A versenyek során öt döntőben voltunk érdekelve és a nap végére újabb értékes helyezésekkel gyarapodott az atlétacsapat figyelemreméltó eredménylistája.

A kalapácsvető Varga Donát, aki egy évvel fiatalabb a teljes mezőnytől, három métert javítva eddigi legjobbján, 67.73 méteres dobásával/5 kg - 32 centiméterrel elmaradva a bronzérmestől - a dicséretes negyedik helyen végzett.

A hatodik célba érkező volt a jól küzdő és egyéni csúccsal továbbjutott Bak Bálint a 110 gát döntőjében/14,36 mp. Két hetedik hely is tartozik a nap mérlegéhez. Jagodics Dennis a 400 méteres síkfutás/50,05 mp - és Simonváros Csanád a rúdugrás/430 cm fináléjában érte el jó helyezését. A sikeresen teljesített selejtező után a diszkoszvetés döntőjében 39,65 méteres eredménnyel Takács Dóra a 11. lett.

Az atlétikai versenyek programja pénteken a leány és fiú 4x100 méteres váltók előfutamaival fejeződött be. A lányok három, a fiúk két futamából a győztesek, valamint idejük alapján a további öt, illetve hat legjobb egység jutott a szombati fináléba.

A fiúk / Deák Márton, Leveleki Bence, Bak Bálint, Tano Leonárdo negyedik idővel /43.84 mp állhatnak rajthoz a szombati döntőben; a lányok /Mátó Sára, Farkas Petra, Kriszt Katalin, Renkó Evelin a 10. idővel fejezték be EYOF szereplésüket/48.37 mp.

„- Az utolsó napra is maradtak döntős magyar versenyzők – jelentkezett Tbilisziből Lengyák György sportágvezető. -  Erről a fiú váltó tagjai gondoskodtak. A versenyzőkből verbuválódott fiú és leány csapat derekasan helyt állt. Apró hibától eltekintve végig szépen átment a bot. A lányoknál ez a tízedik helyet jelentette, a fiúknál az első kör negyedik idejét és továbbjutást.

A döntőt a hármas pályán várja Deák Márton, Leveleki Bence, Bak Bálint, Tano Leonard összetételű négyes. A 400-as Jagodics Dennis azért nincs bent a váltóban, mert sikerült az időrendet úgy összeállítani, hogy a négyszáz fináléja tegnap a váltó előtt 20 perccel volt. Így egy nagyon gyors magasugró a befutó.

A verseny után gyorsan vacsora, mert 19,17-kor gyülekezünk a záró ünnepségre. Eljöttek Győrből a 2017. rendező város vezetői, akik ajándékkal kedveskednek az itteni versenyzőknek és átveszik az EYOF zászlót. Borkai Zsolt elnök úr is jelen lesz a záró ünnepségen.”(ml, a mob.hu felhasználásával)

Eredmények, rajtlista     .     Videók-ÚJ/LGy

Fényképek, verseny/LGy      .     Fényképek, EYOF/LGy      .     Honlap/mob.hu      .      Honlap/tbilisi