Megkezdődött az OB

Szoros befutók az elsőnapi döntőkben / Mellékletek  -  Fotók

Hat döntővel és több selejtezővel megkezdődött Székesfehérváron a 120. Atlétikai Magyar Bajnokság. A nagy hőségben lebonyolított első napi futó finálékat több esetben a szoros küzdelmek, századnyira azonos vagy kis különbségű győzelmek jellemezték. Az ellenszeles százas döntőkben a férfiaknál a legfiatalabb, a házigazdák 18 éves versenyzője Szabó Dániel egyéni csúccsal nyert /10,65 mp – a hölgyek versenyében negyedik bajnoki címét szerezte a legrövidebb távon a gödöllői Kaptur Éva/11,87 mp.

IMG 0699

Szabó Dániel:- A végén kicsit szétesett a mozgásom, próbáltam tartani magam, küzdeni. De nagyon jónak éreztem az egészet.

Kaptur Éva: - Természetesen hátszél jobb lett volna, de a bajnokságon nyerni kell. Egy jobb eredménynek azért örültem volna. Vasárnap kétszázon és négyszer négyen is indulok.

IMG 0683

A klasszikus 1500 méter azonos eredményt hozó célfotós férfi befutójában a békéscsabai Gregor László ért célba elsőként– Kovács Benjamin előtt/3:47,17 p, a harmadik hely is hasonlóan dőlt el Kazi Tamás javára Tábor Miklóssal szemben/3:47,81 p..

A női versenyben, az első két helyen célba érkezők kiemelkedtek a mezőnyből, Kenesei Zsanett győzött/BEAC, 4:25,50 mp – Kácser Zita előtt/4:26,02 p.

IMG 0775

Gregor László: - Jól tudtam kijönni a táv második felében megindult helyezkedésekből, örülök a bajnoki címnek. Vasárnap 5000 méteren állok rajthoz, megpróbálom ezt megismételni. Nem lesz könnyű, népes mezőny jött össze – mondta a bajnok, a helyi műsorközlő mikrofonja előtt.

IMG 0776

A váltókban nagy harc után egy század döntött a Zalaszám-ZAC vágtázói javára/ Baki Barnabás, Szűcs Valdó, Balogh Péter, Köcse Richárd - 41,45 mp, a Szolnoki MÁV SE-vel szemben. A női váltóarany biztosan került a GEAC birtokába/ Répási Petra, Kaptur Éva, Budai Alexandra, Baráti Patrícia - 46.37 mp.

Az OB szombati első döntője a 14,00 órakor kezdődő női kalapácsvetés lesz. (ml)

IMG 0749

Eredmények     .     Időrend      .     Élő videó közvetítés

Tájékoztató eredmények, folyamatosan, 2.nap     .     Beszámoló/szekesfehervar.hu