Atlétikai Világbajnokság, csütörtök délután

Baji Balázs elődöntősként zárt Pekingben /  Eredmények  -  Fotók

Baji Balázs VB2015/ibA pekingi Világbajnokság 110 méteres gátfutó elődöntőjében Baji Balázs a harmadik futam kilences pályáján rajtolt. A versenyszám hazai legjobbja nagy küzdelemben, az erős mezőny hatodik célba érkezőjeként 13,51 mp-es eredménnyel zárta VB szereplését.

"- Sajnos elrontottam kicsit ezt a futást..., nem volt annyira összefogott, bár jól éreztem magam a melegítéskor – mondta versenyéről  Baji Balázs.-  Rontottam az első gáton, ott ki is billentem kicsit, utána nehezen hoztam vissza, illetve ennyire sikerült. Sajnálom, mert több volt ma bennem, de ez a gátfutás..."

A döntőbe három francia, két Egyesült Államok-beli, két jamaicai, valamint egy orosz futó jutott be. Legjobb idővel az olimpiai bajnok és világcsúcstartó amerikai Aries Merritt/13,08 mp, mögötte egy századdal az orosz Szergej Subenkov található az összesített listán.(ib/ml)    Eredmények     .     Fotóalbum/Igaz Bálint      .     A csütörtöki döntőkről, videó