Befejeződött a Világbajnokság Pekingben

Kenya végzett az éremtábla élén, a legtöbb pontot az USA gyűjtötte / Eredmények

vb 2015 A 15. IAAF Atlétikai Világbajnokság befejező napján a legizgalmasabb küzdelmet a férfi magasugró viadal hozta:

a világranglista-vezető katari Mutaz Esza Barsim – aki 229-en hibázott – a 236 centis magassággal nem bírt, így negyedikként zárt, majd ugyanezen a szinten hármas holtverseny alakult ki a hazai közönség kedvence, Csang Kou-vej, a címvédő ukrán Bohdan Bondarenko, valamint a kanadai Derek Drouin között. A holtverseny eldöntése következett, a 234 centimétert pedig csak a kanadai atléta vitte át, így meglepetésre övé lett az aranyérem.

A női gerelyhajítás is elképesztően kiélezett küzdelmet hozott, egészen az utolsó dobásig a kínai Lu Huj-huj állt az élen, ám ekkor érkezett a német Kathrina Molitor, és a világ idei legjobb eredményével/67.69 m megszerezte a győzelmet.

vb2015 0830 getty vb2015 0830 getty

A 4x400 méteres döntőkben a férfiaknál amerikai, a nőknél pedig jamaicai győzelem született. A LaShawn Merritt-tel felálló amerikai férfi váltó magabiztosan diadalmaskodott, sorozatban hatodik világbajnoki címét nyerte ebben a számban./  Egyesült Államok - David Verburg, Tony McQuay, Bryshon Nellum, LaShawn Merritt - 2:57.82 p.

A nőknél is sokáig úgy tűnt, az amerikaiak győznek, ám a jamaikaiak az utolsó negyven méteren előztek és a férfi és női 4x100 m után ismét legyőzték a nagy riválist./ Jamaika - Christine Day, Shericka Jackson, Stephanie McPherson, Novlene Williams-Mills - 3:19.13 p.

vb2015 0830 getty

A férfiak 1500 méteres versenyében sorozatban harmadik világbajnoki címét szerezte a 2008-ban itt, a pekingi Madárfészekben olimpiai bajnok kenyai Asbel Kiprop/3:34,40 p, aki rendkívül szoros csatában a hajrában utasította maga mögé honfitársát, Elijah Manangoit/3:34,63 p. és a marokkói Abdalaati Iguidert/3:34,67 p.

Ritkán látható szoros befutót követően az etióp Mare Dibaba nyerte meg délelőtt a nők maratoni futóversenyét. Az első négy helyezett gyakorlatilag együtt érkezett be a Madárfészekbe, végül a 25 éves Dibaba volt a leggyorsabb, és 2;27:35 órás eredménnyel diadalmaskodott, a második helyen célba érkező kenyai Helah Kiprop mindössze egy másodperccel maradt le, míg a harmadik az Ázsia-bajnok, kenyai születésű, de bahreini színekben versenyző Eunice Jepkirui Kirwa lett/2;27:39 ó.

vb2015 0830 getty 3

A kilenc napos viadalon 207 nemzet  atlétái álltak rajthoz. Az éremtáblázat élén Kenya/7A-6E-3Br, Jamaika/7-2-3 és az Egyesült Államok/6-6-6 végzett/43 ország. A ponttáblán Egyesült Államok/214 – Kenya/173 – Jamaika/132 p. a „dobogós” sorrend. Magyarország a helyezést szerzett 68 ország  között a 24. (-27.) helyen található 13 ponttal.

A következő Világbajnokságra 2017-ben Londonban kerül sor. (mti/ml)

Eredmények     .     Érem- és ponttábla     .     Részletek, záró nap     .     A verseny honlapja/iaaf.org