Pécsi győzelem mindkét korcsoportban

sp21 ddr2 p2 clSport XXI – Dél-Dunántúl Régió

A régió őszi pályaversenyére hat szakosztály hét, ill. nyolc csapatának részvételével hétfőn Szekszárdon került sor. Az időjárás éppen a kezdésre mutatta szebbik arcát, így 15 órakor elkezdődhetett mind az U11-es körforgás, mind az U13-sok versenye.

A nagyobbak is forgó színpad szerűen haladtak két-két súlylökő-, diszkoszvető- és távolugróhellyel. A 2005-2006-os születésűek versenye simább volt, mint valaha – győzött a PSN Zrt. Elsők lettek gátváltóban, lökésben, hajításban, rúdugrásban és távolugrásban is.

A sprintváltóban és 800 akadályon a végül bronzérmes DOVASE „A” csapata volt a legjobb. Az ezüstérmes AC Bonyhád „A” csapat öt számban is a második legjobb eredményt érte el.

Érdekesen alakult az U13 –as korosztály versenye, ami az ügyességi számokban megszerzett pontokat illeti. Sokan választották a súlylökést (2 kg) és a diszkoszvetést (Mountain Bike gumi) is, mégsem született tíz pontnál jobb eredmény.

Ezzel szemben 1200 akadályon öt versenyző is maximális pontot tudott szerezni: Strijk Barnabás (DOVASE), Esküdt Mihály (DOVASE), Miklós Melinda ( Szekszárdi AK SE), Temesi Bálint (Szekszárdi AK SE) és Andi Péter (Szekszárdi AK SE).

60 méteres gátfutásban is született egy 20 pontos eredmény, Garamvölgyi Petra (PSN Zrt.) gyönyörűen és gyorsan siklott az 50 cm-es gátak felett. Az idősebbek csapatversenyét is a PSN Zrt. nyerte a Szekszárdi AK SE „A” és az AC Bonyhád „A” csapata előtt.

A Sport XXI. program a mezei futó verseny 2. fordulójával október 20-án, Dombóváron folytatódik. Scherer Tamás koordinátor