Soós Dániel és Merényi Tímea győzött a maraton OB-n

Nagy futókedv, létszámcsúcs, változatos versenyek /  Eredmények  -  Fotóalbum  -  Videó

Az előzetesen jelzetthez képest kedvező futóidőben került megrendezésre az idei maraton OB, amely része volt nagy indulói létszámot hozó 30. Spar Budapest Maraton Fesztiválnak. A főváros legszebb részeinek érintésével lebonyolított verseny végén Soós Dániel/ 2;25:18 ó és Merényi Tímea/ 2;45:08 ó. szakította át elsőként célszalagot. Az ezüstérmet Jenkei Péter és  Staicu Simona – a bronzot Ízer Ádám és Laluska Zsuzsanna vehette át.

Soós Dániel ob1 2015 ml

"- Próbáltam óvatosan kezdeni és a tavalyi bajnokra, Nagy Tomira figyeltem elsősorban – mondta a beérkezés után a futanet.hu  kérdésére az első maraton bajnokságát nyerő Soós Dániel. -  Hihetetlenül erősen kezdett, volt olyan pillanata a versenynek, mikor több mint egy perc volt a különbség közöttünk.

A gyors kezdése miatt bíztam benne, hogy előbb-utóbb felfutok rá. Nagy meglepetésemre azonban felbukkant Jenkei Peti, akivel folyamatosan előzgettük egymást, nem sikerült egyikünknek sem leszakítania a másikat.

24 kilométernél és 37-nél volt két mélypontom, mindkétszer átfutott rajtam, hogy elúszott a maraton számomra, de nagy kapaszkodással visszajöttem a versenybe. Az utolsó kétezer méterre azonban előkaparnom az utolsó tartalékaimat, és kivágni egy nagy hajrát."

Merényi Timea ob1 2015 ml

A hölgyek versenyét is a Bp.Honvéd atlétája nyerte, nevezetesen az egyéni csúcsot futó Merényi Tímea, akinek 2012-ben már sikerült a bajnoki dobogó tetejére felállni.

Csapatversenyben a férfiaknál az ELTE ADSK "A"/ Izer Ádám, Beda Szabolcs, Szabó Gábor -   a nőknél a BHSE/ Merényi Tímea, Hornyák Zita, Szarka Eszter  hármasai vehették át az aranyérmet.(forrás: futanet.hu)  Eredmények/ egyéni     .     Eredmények/ csapat       .       Információk, linkek

Videó, nyilatkozatok/ BSI     .    Fotóalbum/ ML      .      Beszámoló a versenyről/futanet.hu

Maraton OB / 30. SPAR Budapest Maraton:Egyéni, férfiak:1. Soós Dániel (Bp. Honvéd SE) 2:25:182. Jenkei Péter (Vasas) 2:25:533. Izer Ádám (ELTE ADSK) 2:27:09

Egyéni, nők:1. Merényi Tímea Krisztina (Bp. Honvéd SE) 2:45:082. Staicu Simona (Dunakeszi VSE) 2:47:333. Laluska Zsuzsa Szabina (ELTE ADSK) 02:50:56

Csapatverseny, férfiak:1, ELTE ADSK A / Izer Ádám, Beda Szabolcs, Szabó Gábor2, BHSE A3, ELTE ADSK B

Csapatverseny, nők:1, BHSE / Merényi Tímea, Hornyák Zita, Szarka Eszter2, ELTE ADSK3, Csömöri Sport Kft