Rajtol a hétvégi szupermaraton

Vozár AttilaKözel 200 km a táv

Május 23.-án rajtol Békéscsabáról az  Aradig és másnap vissza futó 12. Nemzetközi Szupermaraton mezőnye. A szombati 103,8 km után  vasárnap 93,1 km a táv. Tóth Sándor versenyigazgató a  szakosztály  honlapján az alábbiakat mondta a versenyről:

„- 2009-ben is  izgalmas viadal várható egyéniben és csapatban egyaránt . Néhány név: az ötszörös első Bogár János mellett újra ringbe száll a kétszeres győztes Vozár Attila, aki pályafutása során már sok sikert hozott Békéscsabának és Anatolij Kruglikov háromszoros győztest is ismét köszönthetjük városunkban. Rajthoz áll a kiváló hosszútávfutó Zahorán Ádám is.Ebben az évben szintén erős csapatok mérkőznek egymással, akik  nagy érdeklődéssel készülnek az eseményre. Kedvez az eddig  benevezett 40 csapatnak, hogy idén, a korábbi 4 szakasz helyett 5 etapra osztottuk fel a távot, így az amatőrök számára is könnyebb teljesíteni a napi penzumot.

Versenylehetőséget biztosítunk a kerékpárosok részére is,  eddig főként Aradról érkeztek versenykerékpárosok, reméljük bővül a körük, mivel csúcsnevezést - 150 jelentkezőt - regisztráltunk eddig.Öröm számunkra, hogy egyre többen vállalkoznak a táv túrajellegű teljesítésére. Békés megyéből és messzebbről is nagy erre az érdeklődés. Ezt bizonyítják a Győrből érkező tandemesek és a Mezőtúrról érkező közel 60 fő kerékpáros. A Bécs- Budapest Szupermaraton mintájára a résztvevők szavazhatnak, melyik településen volt számukra a legkedvesebb fogadtatás.”