Szoros verseny az elnöki posztért

Tisztújító közgyűlést tartott a SOSZ                                                           A múlt heti közgyűlést kínos közjáték vezette be. Perjámosi Sándor, a Dunaferr már nyugdíjas vezetője, a közgyülés levezetésére felkért elnök ugyanis egy választási listát talált zakója zsebében, amit érthető felindultsággal kifogásolt. Mint kiderült a SOSZ egyik korábbi tisztségviselője ezzel az előre elkészített, többekhez eljutatott listával igyekezett a jelenlévők befolyásolására.

Az elnökség írásos beszámolójában – az MTI tudósítása szerint – többek között az szerepel, hogy a magyar sportklubok több, mint 80 százaléka változatlanul finanszírozási gondokkal küzd, s továbbra is milliárdos nagyságrendű az a köztartozás, ami a sportegyesületeknél jelentkezik. A klubok létesítményeinek több, mint 60 százaléka közepes, vagy annál rosszabb műszaki állapotban van. Tovább csökkent az igazolt versenyzők száma, s a visszaesés mértéke különösen az utánpótlás korúak körében aggasztó.

Az elnöki címért két jelölt mérette meg magát: Mesterházy Attila és Nagy Tímea.Mesterházy Attila az eddigi elnök, programbeszédében ezekről a nehézségekről nem tett említést, sőt azt hangozatta, hogy a SOSZ egy forint állami támogatás mellé 10 forint szponzori hozzájárulást szerzett az egyesületeknek, valamint, hogy állami támogatást tavaly 95 millióról sikerült 115 millióra felemeltetni és ez az összeg az idén sem változik. Eredményként említette, hogy az állam a pekingi olimpia után a versenyzők és edzők mellett az olimpikonokat foglalkoztató sportegyesületeket is anyagi elismerésben részesítette.

Nagy Timea többek között azt emelte ki, hogy integráló személyiségnek tartja magát, olyan elnökségben gondolkozik, amelyben a tapasztalat egyesül az új iránti fogékonysággal. S az egyesületek jelenlegi nehéz helyzetében a legszélesebb körű összefogásra van szükség. Arról is említést tett, hogy a most indúló Bay Béla programhoz hasonlóan, talán az egyesületek támogatására is hasonló pályázati programot indíhatna a Magyar Olimpiai Bizottság. S ilyen irányú tervét a főtitkár megértéssel fogadta.

Mesterházy Attila SOSZ elnökMesterházy Attila ezek után azt kérdezte Molnár Zoltántól, hogy ez Nagy Timea személyéhez füződő ígéret-e ? A főtitkár érthetően kitérő választ adott, hiszen a Bay Béla programot az elnökség dolgozta bki és a közgyűlés hagyta jóvá, igy ennek az egyesületek támogatásának esetleges programja is az elnökség, majd a közgyűlés hatáskörébe tartozik.

Az elnökválasztás előtt a visszavonulását korábban közlő Perjámosi Sándor után Juhász Sándor, a Paksi Atomerőmű SE volt elnöke is bejelentette visszavonulását, Pazár Sándor a Bp.Spartacus elnöke, a SOSZ alapítóinak egyike pedig írásban közölte, hogy amennyiben Mesterházy Attilát választják elnöknek nem vállal további közreműködést. Hasonló bejelentést tett –már a választás eredményének kihirdetése után, az elnökségi tagok választása előtt Markovits László, a Vasas Sport Club ügyvezető elnöke. Elhatározása a választás eredményétől teljesen független, hiszen egyben gratulált és további sikeres munkát kívánt a régi-uj elnöknek.

A húsz éve alakult SOSZ alapitó egyesületeinek, a társ szervezeteknek – közöttük a Magyar Olimpiai Bizottságnak – díszoklevelet adományoztak, s egyéni jubileumi elismeréseket nyújtottak át.

A Sportegyesületek Országos Szövetség a Magyar Sport Házban megtartott tisztújító közgyűlésén 106 szavazásra jogosult küldött vett részt. A választás eredményeként újabb négy évre Mesterházy Attila maradt a szervezet elnöke. Az MSZP parlamenti frakciójának vezetője, a párt alelnöke 56, míg Nagy Timea 52 szavazatot kapott, s a kétszeres olimpiai bajnoknő lett a SOSZ új, általános alelnöke

Az elnökségi tagok megválasztása a következő eredménnyel végződött. 94 szavazat: Glückmann Pál (Nyíregyházi VSC), 89: Nagy Tímea  olimpiai bajnok87: Kovács Antal  olimpiai bajnok 81: Molnár Imre (Bp. Honvéd), 79: Farkas Ferenc (MTK Erzsébetváros), 77: Czerpán István (Pécsi VSK) és Hazsik Endre (Központi Sport Iskola), Pogár Veres Árpád (Vasas SC) és Szentpáli Gábor (BVSC), 75: Petrovics Kálmán (Szegedi Vízi Egyesület), 65: Ujhidy Tibor Kecskeméti Spartacus), 62: Mátyás Gábor (Dunaferr), 57: Májné Forisek Erzsébet (Tatabányai SC), 52: Őze István (UTE)

Figyelemre méltó, hogy az alapító egyesületek közül a Bp. Spartacus és az FTC képviselője nem került az elnökség tagjai közé.

Forrás: mob.hu

Back to Top
 
 

Közösségi oldalaink:




© 2024 Magyar Atlétikai Szövetség.
Minden jog fenntartva.