Kazi Tamás Pasaréten: 1:46,15

Varga Judit Theszalonikiben: 2:00, 91 – Új ifjúsági csúcs Zalaegerszegen: 46,71 - jkv.Kazi Tamás a futás utánA Vasas SC Pasaréti úti pályája ismét kiváló körülményekkel várta a MASZ által kiírt futóverseny indulóit. A könnyű zápor utáni üde estében több jó eredmény született. Ahogy az előzetes hírek alapján várni lehetett, a férfiak 800 métere volt a legnagyobb csemege. A külföldön versenyző Bene Barnát leszámítva (lásd. később), a legjobb magyar középtávfutók rajthoz álltak és dőltek az egyéni csúcsok. A győztes Kazi Tamás, a Debreceni Sportcentrum versenyzője 1:46,15 perces eredménnyel e mellé  még VB szintet is futott. A Szemeti Péter által diktált iramban Kazi részeredményei 200 méterenként 26,1-52,7-1:19,2 voltak. A mezőnyben öten futottak 1:50 alatt,

közülük a jól futó veszprémi Takács Dávid (1:47,56) és klubtársa, a junior EB szintet futó  Kállay Dániel is (1:48,57) 1:49 alatt ért célba.A boldog győztes a befutás után: „- Gyakorlatilag nagyon könnyen esett. Bennem volt igazából, hogy el fog indulni a lábam. Az első versenyemet 1:47,7-tel kezdtem, a másodikon már egyénit futottam. Pedig ezeken nem volt ideális a körülmény. Vagy egyedül futottam, vagy nem volt erős a mezőny. A mai szerencsére egy nagyon jól szervezett verseny volt, köszönöm a szövetségnek, hogy ezt így létre hozták. Tulajdon képen miattunk.”

Az első kör végén

Arra a kérdésre, hogyan készült a versenyre és mit érzett a futás alatt, Kazi Tamás így válaszolt: „- Úgy készültem, ahogy rituálisan szoktam. Alvás volt előtte, egy kávé, energia ital, A futásból nem emlékszem sokra, csak arra, hogy mentem, mentem, mentem, Szemeti Peti csapkodta fel előttem a vizet a pályáról. Ez egy kicsit zavaró volt. Nem hallottam se a 400-at, se a 600 –at, futóóra nem volt. Azt éreztem, hogy 600-tól mintha még rá tudtam volna tenni egy lapáttal.Megmondom pontosan, nem is tudom még pontosan mennyi lett az időm.(…1:46,15…). Akkor ennek így egyedül, ill. hazai segítséggel és nem 1:43-as afrikai futók mögött beérve még jobban örülök. Így a cél már 1:46-on beül, a 45-el kezdődő idő.

Azt beszéltük meg edzőmmel, meg abban maradtunk az egyesületemmel is Debrecenben, hogy próbáljam meg minél hamarabb megfutni a  VB-szintet, nyílván ez volt a fő cél. Úgy ahogy ezt már tavaly az olimpiára is meg kellett volna futni. Hogy leessen rólam egy teher, egy nyomás. Most már nyugodtan edzhetek. Még nem is gyorsítottunk, ezt a versenyt is edzőtábor után, mondhatni keringésből csináltam. Még nem is végeztem gyors munkát.” – adott képet a perspektívákról Gyimes Zsolt tanítványa.

46,15

További győztesek. Férfiak 400 m: Bartha László 47,68 – 3000 m: Dani Áron 8:46,69 - Nők 400 m: Varga Bianka 54,70 – 3000 m: Nagy Mónika 9:43,24 - A jövő héten június 24,-én szerdán ismét lesz futó verseny Pasaréten, remélhetően több induló használja ki a kiváló lehetőségeket.

Eredmények

Ragyogó eredményről kapott hírt a masz.hu Theszalonikiből. Az EA Meeting sorozatba tartozó versenyen Varga Judit élete második legjobbjával: 2:00,91 perces eredménnyel a negyedik helyen végzett ! Bene Barnabás ugyanitt 1500 méteren 3:41,85 –el, a kint tartózkodó Babinyecz József menedzser elmondása szerint nagyon igéretesen futva, szintén a negyedik helyen ért célba.

Eredmények megtekintése

Még egy jó hír – még a Vidékbajnokságról. A jegyzőkönyv áttanulmányozása után egy új magyar ifjúsági csúcsnak örülhet a szakma. A 4x100 méteres női váltóban második helyen célba ért u20-as válogatott Nquyen Anasztázia 93 -Kerekes Gréta 92 - Schmelcz Fanny 92 – Fery Virág 92 összeállításban 46,71 mp idővel megdöntötte az 1990 óta fennálló ifjúsági csúcsot (46,85)