Pars Krisztián ismét kiválóan versenyzett

Pars Krisztián 2008Versenycsúccsal a mezőny előtt

Az ostravai Arany cipő verseny „elő napján” Pars Krisztián újra legyőzte az olimpiai bajnok Primos Kozmust. A ragyogó sorozatot produkáló szombathelyi atléta négy dobásával is nyert volna, háromszor dobott 80 méter felett ! Harmadik kísérletével- 80,68 m - már megjavította Kozmus tavaly elért versenycsúcsát (80,27 ) és hatodikra még ezt is megfejelte a győztes dobással: 80,71 méterrel. A pekingi bajnok Kozmus ezen a versenyen az ötödik helyen végzett (76,53 m).

„- Technikailag úgy tudtam megcsinálni a dobásokat, ahogy akartam. Főleg a forgásokat. Ha a vége is sikerült volna, akkor 81 fél lenne az eredmény. Így is  az ötödik dobásom már 81 felett volt, de úgy 20 cm-rel szektoron kívül. Az elhúzódott sérülésem még visszatart a munkában, és nem egyszer fejben – de lassan javulok.

Annyi „előnye” volt, hogy sokat technikáztam edzéseken, abban nem zavart a sérülés. Az erő meg tart a Pali bácsival végzett 12 éves munkából. Természetesen igyekszem azt legalább szinten tartani.” – mondta a verseny után az idén hetedszer 80 méter feletti eredménnyel győztes Pars Krisztián

A nők versenyét – amely Skolimowska emlékverseny volt – a fiatalon elhunyt kiváló dobónő honfitársa, Anita Wlodarczyk szintén versenycsúccsal nyerte (76,59m).A szerdai gála nem minden napi mezőnyt állít rajthoz, élükön Usain Bolttal. Az előzetes rajtlistán több magyar atléta is található: Kazi Tamás 800 méteren; Kiss Dániel és Baji Balázs 110 gáton és Papp Krisztina 5000 méteren. Az Eurosport programjában 18,00 órától található az Arany cipő verseny közvetítése.