Kazi Tamás csúcsközelben !

Ostravában 1:45,55 nyolcszáz méteren - Kiss Dániel 110 gáton: 13,55

Kazi Tamás Ostrava 09 (Igaz B. fotó)"- Még nem tudtam feldolgozni ezt az időt, furcsa még kimondani, hogy 1:45-el kezdődik a legjobbam"- mondta nem sokkal újabb kiváló futása után Kazi Tamás.- Azt reméltem, hogy idén sikerülni fog, de hogy ez már most és ennyivel , még nehezen hiszem el. Annak külön örülök, hogy 16 századra megközelítettem az országos csúcsot. Ahogy idén már többször, most is be tudtam tartani, hogy ne fussam el, sikerült hozni a tervezett részidőket.   Versenyről versenyre mindíg gyorsabbak voltak ezek.

Most 400 méternél az 5-6. helyen futottam - 51,5 mp körül volt -  utána nagy hajrá kezdődött, 600-nál ritmust váltottam. A végén nagy csatában a hármas pályán értem célba, nagyon szoros volt. Menedzserem, a volt kiváló középtávfutó Knipl István mondta, hogy még ebben a futásban is maradt egy - két tized.

Helyezkedési problémák, lökdösődés még akadályozott - feltehetően a rutin hiány miatt. Nagyon boldog vagyok. Ezután a jó eredmény után le kell ülnünk edzőmmel, Gyimes Zsolttal és át kell beszélnünk újra, hogy hogyan tovább a VB-ig."

A 800 m "B" futam eredménye

Kiss Dániel 06Ragyogóan mutakozott be idén szabadtéren Kiss Dániel, aki a nyolcas pályán futva alig két századdal maradt el egyéni csúcsától. A 110 gát kiváló mezőnyében győzött az olimpiai bajnok, világcsúcstartó Dayron Robles 13,04-el (WL), Kiss Dániel az ötödik helyen ért célba 13,55 mp-es idővel. A "B" versenyben indult Baji Balázs futam győztesként 14,03 (+1,7) másodperccel egyéni csúcsot futott.

A 110 gát "A" futam eredménye

Papp Krisztina 5000 méteren 16:04,57 perces időt futott (13.), győzött a világ idei legjobbjával a vasárnap 30 percen belüli 10 000 métert futó etióp Meselech Merkamu (14:34,17).

A sok kiváló atlétát rajthoz állító verseny legnagyobb sztárja Usain Bolt volt. Az események csúcspontjaként rendezett 100 métert egy "komótos" rajt után (0,206) nagy fölénnyel nyerte a fiatal titán. 9,77 mp-es erdményét éppen hogy elfújta a szél (+2,1). A 400 gáton győztes Bernshaw Jackson 48,32-vel, a világ idei legjobbjával ért célba.

A 100 méteres férfi síkfutást Gyulai István emlékének ajánlották a rendezők. A rajt előtt megemlékeztek a nemzetközi szövetség korábbi főtitkáráról: a kivetítőn zenei aláfestéssel a 2006-ban elhunyt atléta és sportvezető életéről  kisfilmet mutattak be.