Hullámzó eredmények a második napon

Nyolcadik hely az első Csapat Európa bajnokságon - EREDMÉNYEK

Kővágó ZoltánKazi TamásBergenben napos, de szeles időben fejeződtek be a küzdelmek. A két nap alapján, a megrendezett  negyven versenyszámban elért változó helyezésekkel a magyar válogatott a nyolcadik helyet  szerezte meg, és jövőre is az I.osztályban szerepelhet. Kazi Tamás győzött ( 800 méter 1:48,99) , Kővágó Zoltán a második helyen fejezte be versenyét (diszkosz 63,44) és második helyen végzett 4x400-as női csapatunk is Varga Bianka, Mátyus Anna, Petráhn Barbara, Zsigovics Natalia összeállításban (3:35,55). A férfiak szintén dobogós helyre futottak 4x400 méteren. A Deák Nagy Marcell, Bartha László, Takács Dávid, Kovács Zoltán összeállítású csapat a harmadik helyet szerezte meg (3:08,54).

Hullámzó teljesítmények jelemezték a második napot. Balszerencse fosztotta meg a kiváló formában levő Kiss Dánielt a szép sikertől. A 110 gát nyolcadik gátjánál befogta a vezető Gregory Sedocot, a kilencediknél már előtte volt, amikor a holland fedett pályás EB aranyérmes belerugott á gátba és átesett a magyar versenyző pályájára. Mindketten elestek, Kiss Dániel meg is sérült.

Dornbach Ildikó szakmai igazgató: "- Úgy látom, ha az elkövetkezendő években a szakma még nagyobb hangsúlyt fektet a Csapat EB-re, esélyünk lesz arra, hogy feljussunk a Szuper Ligába. Ez most még korainak tűnik, gondolva pédául a második nap problémás számaira. De volt több bíztató dolog. Azt sajnálhatjuk, hogy az első nap megbízható, összeszedett versenyzését a másodikon már nem tudtuk megismételni. A dobogósok teljesítményeit kiemelném, ma sajnáltam a váltókat, melyeket az aktuális sorrend alapján a második futamba osztottak és teljesen egyedül futva nyerték versenyüket. Sok helyezésünk volt a nyolc között, több jó teljesítménnyel, de voltak váratlan gyengébb eredményeink is. Nagyon sajnáltam Kiss Danit, aki vezető helyről lett szenvedő áldozata a mellette futó Sedoc bukásának. És a  látottak alapján kilenc pontot is vesztettünk. Szerencsére Dani a körülményekhez képest jól van, remélem talpsérülése hamar rendbe jön."

Bergen 09

"- A speciális szabályok egészen más versenyzést követelnek a versenyzőktől. Első alkalmazásuk szerintem erősen rányomta bélyegét a küzdelmekre. Csak azok tudják igazán hozni magukat, akik lényegesen jobbak a mezőnynél. A középmezőnyt megviselte, megnyomta a hibázással járó szigorú következmény. Legjobban a sprinterek alkalmazkodtak, nem volt például kiugrás. De az ügyességiek és a távfutók már nem mondhatták el ezt magukról. Végh Tibor (aki az utolsó pillanatban itthon maradt Bene Barna helyett ugrott be 3000 méterre), amikor a "kizárásos" kör végére ért, nem tudott feljebb menni, mert egy fal volt előtte. Hogy van-e jövője az újításoknak, most még nem lehet megmondani. Minden esetre a látottak alapján az európai szövetség egyik vezetője elégedetten nyilatkozott bevezetett újdonságokról."

A magyar csapat második napi eredményei:

1. Kazi Tamás 800 m 1:48,99 - 2. Kővágó Zoltán diszkosz 63,44 - 2. 4x400 m női 3:35,55 - 3. 4x400 m férfi 3:08,54 - 4. Erdélyi Zsófi 5000 m 16:14,55 ecs - 5. Orbán Éva kalapács 60,96 - 5. Márton Anita súly 15,59 - 6. Petráhn Barbara 200 m 24,75/-5,4 - 6. Olteán Csongor gerely 77,09 - 8. Papp Krisztina 1500 m 4:18,66 - 8. Minczér Albert 3000 ak 9:15,02 - 8. Juhász Fanni 100 gát 13,76/-1,1 - 9. Skoumal Péter rúd 470 - 9. Szabó Barbara magas 180 - 10. Kiss Dániel 51,51/-2,9 - 11. Ajkler Zita távol 577/+2,8 - 12. Ungvári Péter hármas 15,05 - 12. Pásztor Gábor 200 m 21,94/-2,8 - 12. Végh Tibor 3000 m ki.

Az I.osztályú Csapat Európa bajnokság végeredménye - Bergen:

BLR 332 - FIN 289 - NOR 279 - NED 274 - BEL 269,5 - TUR 266,5 - ROM 262,5 - HUN 260 - SLO 254,5 - EST 223 - SUI 203 - SRB 191 pont. Az első három jövőre a Szuper Ligában, az utosó kettő a II. osztályban versenyez.