Újra ünnep volt Somoskőn

Orosz show az Ugrógálán – Szabó Barbara második

Ivan Uhov Somoskőn 09Délután kettőkor még esett, négykor már gyönyörű napsütés volt. Az időjárás felelős is szereti az Ugrógálát, nem beszélve a közönségről. Besenyei Péter fantasztikus légi bemutatóját már tömegek nézték a vár körül és a férfi versenyzők melegítésekor gyűszűnyi hely sem volt a pálya körül, de a kerítésen kívül sem. A legnagyobb sztár, a kora fiatalon már nagy sajtó népszerűségre szert tett orosz fedett pályás Európa bajnok, Ivan Uhov volt.Az idén februárban, a pireuszi csarnokban 240 cm-t ugró, 23 éves atléta laza versenyzéssel, egy villámgyorsan teljesített 218 cm-rel szállt be a gálába.

A viseletes sprinter szögesben (!) ugró bajnok egy másodikra teljesített 225 cm, majd szintén egy másodikra 231 centiméterrel nyerte meg  a versenyt. Bíztatóan ugrott 234-re is.

Mögötte szabadtéri legjobbját érte el az olasz Ciotti fivérek közül Nicola (225 cm). A magyarok megállták helyüket. Közülük Harsányi Olivér 218 cm, Pál Robin 215 cm eredménnyel fejezte be a versenyt. A hölgyek versenye a rendkívül jó hangulatot teremtő nézők előtt szintén egy torinói fedett EB dobogóst állított rajthoz.

Ivan Uhov 231 Somoskő 2009

Viktória Kljugina, a számtalan kiváló magasugrónőt jegyző orosz atlétika egyik legjobbja, négy érvényes kísérlettel jutott el a győzelmet jelentő 194 cm-es magasságig és férfi honfitársához hasonlóan, jókat ugrott a következő magasságra is (198 cm). Dicséretesen küzdöttek a magyar lányok. Legjobban a 19 éves Szabó Barbara, aki 180 cm-rel a rangos verseny ezüstérmes helyén végzett.

Viktorija Kljugina Somoskő 2009

Az esemény parádés ugródélutánt hozott az indulóknak és a jelenlevőknek egyaránt. A hangulat, a szervezés, az eredmények mind kiváló példáját adták a sport szépségének és máshoz nem hasonlítható élményének.

Angyal János,volt válogatott atléta - az Ugrógála megteremtője és huszonhárom éve szervezője – , a sikeres esemény örömével a következőket mondta:Angyal János„ - Igazán a délelőtt éreztem azt, hogy ha a rengeteget munkánk után az időjárás nem fordul meg, nagyon sok  csalódott ember lesz itt. Az égiek kegyesek voltak hozzánk. Aki itt volt , láthatta, hogy csodálatos hangulata van a Centrumunknak itt a Somoskői vár tövében. Nagyon boldog vagyok. Annak meg különösen örülök, hogy annyian eljöttek régi barátaink, régi tanáraink, sporttársaink közül. Úgy hogy köszönök mindent. A szívemet melengette.A versenyről ? Azt hiszem, hogy Uhovnál nem lehet megjósolni, hogy mit ugrik. Fantasztikus kísérletei voltak, de az látszik, hogy még egy fiatal ember. Pont akkor született, amikor én az első gálát rendeztem. Ez egy kicsit kuriózum is. De hogy milyen rangos versenyző: három hete legyőzött mindenkit. Olimpiai bajnokot, dobogósokat. Tehát már márka a mezőnyben. Kljugina szereplése meg különösen tetszett. Ő korábban még Szlivka néven versenyzett, így biztosan ismerősebb többeknek. Visszajött vele férje-edzője az olimpiai bajnok Kljugin is. Nagyon jó érzés volt..Igazából mindig a magyarokért akarom egy kicsit rendezni a gálát. Örülök, hogy végre a hazai mezőnyből itt volt három lány. A fiúk is - úgy érzem - megszokják azt , hogy nem üres stadionban kell ugraniuk. Élmény volt számukra, persze plusz feszültség is. Pál Robintól kezdve Harsányi Olivérig a kezdeti bizonytalanság után azért hozták magukat. Szurkolok, hogy jó idényük legyen. A folytatás ? Legyünk optimisták, hogy lesz folytatás.”

A magyar lányok Somoskőn 2009

Eredmények

Férfi magas: 1. Ivan Uhov 86 RUS 231 cm - 2. Nicola Ciotti 76 ITA 225 - 3. Martinj Nuijens 83 NED 222 - 4. Jussi Viita 85 FIN 218 . 4. Michal Kabelka 85 SVK 218 - 6. Harsányi Olivér 87 HUN 218 - 7. Normunds Pupols 84 LAT 214 - 8. Pál Robin 91 HUN 214 - 9. Giulio Ciotti 76 ITA 210 - 10. Fajoyomi Viktor 91 HUN 205 - 11. Szabó Róbert 86 HUN 200 cm.

Női magas:  1.Viktoria Kljugina   80 RUS 194 cm - 2. Szabó Barbara 90 HUN 180 - 3. Barbora Lalákova 81 CZE 177 - 4. Bihari Patrícia 92 HUN 174 - 5. Erős Enikő 86 HUN 171 - 6. Markéta Dudova 86 CZE 168 cm.