Kialakultak a csapatok

Utolsó méterekSzakvezetők a fiatalok bajnokságáról - EREDMÉNYEK

A három korcsoportot összefogó egyéni bajnokság zárónapján a juniorok és az u23 korúak versenyeivel befejeződött az eseménydús székesfehérvári hétvége. Vasárnapra is maradt néhány figyelemre méltó eredmény, melyeket az érdeklődők a mellékelt eredményekben megtalálhatnak. A bajnoki helyezések és pontok mellett mérlegre került, hogy mi várható az év most következő világversenyein és az is, hogy „miből gazdálkodhat” néhány év múlva a magyar felnőtt atlétika. A MASZ vezető szakemberei e kettős szemüveggel is nézték a bajnokságot.

Molnár Ferenc up.szövetségi kapitány: „- ez a mozgalmas három nap megmutatta erősségeinket, de megmutatta gyengeségeinket is. Fő problémánk inkább a mennyiségi atlétikánkban van, a meglevő élvonal szűk.

Ezt az utolsó nap is bizonyította, több kislétszámú verseny volt. De ha összességében nézzük: ez a három nap – úgy gondolom – sikeres három nap volt. Szép versenyek voltak és a világversenyek előtt teljes képet kaptam a versenyzőkről. A junior EB, az EYOF, ifjúsági VB-re az indulók megvannak. Közel 100 %-ban. Nagy meglepetések nem voltak a bajnokságon, néhány kisebb azonban akadt. A Molnár Ferencharmadik nap kiemelkedő eredménye Ecseki Dánielé volt, a 769 cm-es távolugrása az u23 korcsoportban. Az ügyességi számokban szép küzdelmek voltak, de az igazán izgalmas versenyeket a futószámokban láthattunk.

A legnagyobb meglepetés a férfi 800 méteres síkfutásban történt, ahol a jó eredménnyel rendelkező Kállay Danit lehajrázta a tegnapi 400-as bajnok Kovács Zoli – de ebben benne volt, hogy Kállay rossz taktikát választott és belement egy lassú versenybe. A 800 m  up. bajnokságát is egy négyszázas nyerte. Bartha Laci  szép versenyzéssel feledtette tegnapi vereségét. Kiemelendő a junior ffi 200 m, ahol Kovács László mögött nagyon jól futott Lukács Máté. Számára ez bíztató a 400 méterre. Zsigovics Natália biztos futással aratta második győzelmét 200 méteren: 24,65 ellenszélben.

A hosszúfutások a taktikázások miatt nem hoztak jobb eredményeket. A mai napot befolyásolta a változékony időjárás is. Székesfehérvár nagyon jól vizsgázott. Szükség van arra, hogy ne mindig Budapesten legyenek a versenyek. A rendezés kifogástalan volt. A három helyről – Budapestről, Fejér- és Veszprém megyéből - összeállt versenybíróság jól dolgozott. Született néhány új szint és többen megerősítettek eddigi eredményeiket. A világversenyek mellett összeállt a jövő hétvégi u20-as viadalon induló csapat is.

Zsigovics Natália

Dornbach Ildikó szakmai igazgató a közelgő u23 EB szemszögéből figyelte a versenyeket: „ –  létszámban és minőségben kevés igazán bíztató esemény történt. Néhány jó képességű hiányzó, mint pl. Szemeti Péter, Harsányi Olivér, Szabó Dezső, Szebeny Dornbach IldikóMiklós javított volna a képen, de a látottak akkor is elgondolkodtatóak. Ha szakáganként nézzük, röviden: még a férfi sprintnél viszonylag többen álltak rajthoz, de tény, hogy pl. 100-as döntőjükben az ügyességiek lefutották a vágtázókat.

A távfutóknál az a néhány fő, aki már jobb eredménnyel rendelkezik, vagy nem volt versenyre kényszerítve, vagy hibás taktikát választott. Az ügyességieknél a már említett férfi távol kiemelkedett. A dobóknál a csúszós diszkosz kör sérülés veszélyes volt – ez befolyásolta a teljesítményeket. A kalapácsvető Németh Kristófon látszik,hogy végre hosszú hónapok után nem fáj a térde. Már most sokkal felszabadultabban mozog a sok kiesett idő után. Talán ez a háromhét elég lesz, hogy feltornázza magát 70 méter fölé.

Sajnos elszomorít, amit több esetben láttam. Az, hogy az EB-re készülők közül többen így  letudnak engedni. Aki világversenyre készül, annak nem szabad igy versenyeznie. Az EB-ig hátralevő időben a részvételre aspiráló atlétáknak mindent alá kell rendelni a kaunasi jó szereplés érdekében. A három korcsoportot nézve az bíztató, ha nem is nagy számban, de vannak továbbra is tehetségeink.

Meg kell köszönnünk az ARAK-nak, hogy lehetőséget biztosított a verseny megrendezésére, felajánlva a pályát, az infrastruktúrát és aktívan közreműködött a  kulturált  lebonyolításban."