Nguyen Anasztázia: VB döntő és országos csúcs !

Nguyen AnasztáziaIfjúsági VB - július 9. du

Nguyen Anasztázia szélsebes volt a mai napon. Tegnapi parádés továbbjutása után ma ritkán látható bravúrt hajtott végre 100 méteren. Amire régen volt példa, világbajnokságon döntőbe került egy sprinterünk. A KSI-ből a Honvédba igazolt atlétalány Szabó Dezső irányításával pályafutása első szép sikereként az elődöntőben beállította (11,83), majd a döntőben - rendkívül szoros befutóban - megjavította az országos ifjúsági csúcsot ( Mádai Mónika 1985). A célfotó alapján a 16 éves vágtázó reménység 11,81 másodperces eredményével a hetedik helyen végzett, egy századra a hatodiktól.

„- Nagyon jó érzés volt, hogy a VB-n tudtam futni a döntőben. – mondta  a mosolygós kislány a befutó után. - Amit lehetett, már megcsináltam előtte és felszabadultan tudtam versenyezni. Nagyon boldog voltam már a rajt előtt és most is az vagyok. Az első indulás előtt izgultam rettentően, az volt az a futás, mikor csak arra gondoltam: úristen, csak menjek tovább ! Most jól sikerültek a rajtok is. A célban nem tudtam eldönteni, hogy a jamaikai vagy én értem be hamarabb. Utána mondták a lányok, hogy én voltam előbb. Most már a váltóra figyelek, remélem az is sikerülni fog.” – fejezte be Nguyen Anasztázia.

Nguyen Anasztázia Székesfehérvár 09

A nagy verseny forgatagában többi elődöntősünk is megállta helyét: Munkácsy Petra (100 gát/14,10), Kovács Dániel (800m/1:55,50) és Loránd Lilla (400m/56,57) szép sikerként könyvelheti el a két futást.A férfi magasugrók alig maradtak el legjobbjuktól a selejtezőben( Sárai Gábor 204, Bakosi Péter 200 cm), de a továbbjutáshoz több kellett.

Molnár Ferenc up.szövetségi kapitány összességében elégedett volt a csütörtöki nappal és várakozással tekint a holnapira, amikor többek között megkezdi  versenyét Krizsán Xénia hétpróbában. A szakvezető végezetül elmondta, hogy a csapat hangulata jó és a körülményekre se lehet panasza senkinek.