A leány vágtaváltó is döntős !

Kovács TamásUniversiade, Ifjúsági VB - július 11. de

Szombaton délelőtt Belgrádban a félmaraton versenyeken volt érdekelt az atléta csapat. A férfiaknál 22 induló állt rajthoz, közöttük a rangos kilencedik helyen ért célba a veszprémi Kovács Tamás. A Főiskolai Világbajnokságot a kinai Zhao Ran (64;28) nyerte, a magyar futó elért eredménye 65;35 perc.

A nők versenye hármas japán sikert hozott, közülük elsőként Saito Chisato teljesítette a távot (1;13:44). Nagy Mónika a 14. legjobb időt futotta a húsz indulóból (1;20:17).

Eredmények

Az Ifjúsági Világbajnokság mai délelőttjén biztosan került a vasárnapi döntőbe a magyar leány vágtaváltó (100,200,300,400m). A rajthoz állt 17 nemzetből a harmadik legjobb idővel: 2:09,68-as legjobb magyar eredménnyel jutott

tovább a Nguyen Anasztázia, Komiszár Kriszta, Vincze Dorina, Loránd Lilla összeállítású csapat.

Továbbra is biztosan halad két hétpróbázó leányunk. Az ötödik szám, a távolugrás után Krizsán Xénia az ötödik helyen (3907 p/14,65-170ecs-11,76-26,60ecs-575), Vild Olivia a tizediken várja a folytatást (3734 p/14,38-161ecs-10,90ecs-26,28-550). A ma indult fiúk kevés szerencsével jártak. A vágtaváltó és a két gerelyes nem jutott tovább.