Nyolcadik a női váltó

universiade 2009Universiade / július 12. - dr.Vágó Béla értékelése

A belgrádi Főiskolai Világbajnokság zárónapján a női 4x100 méteres váltó döntőjében 46,20 mp idővel nyolcadik helyen végzett a Breier Anna, Kaptur Éva, Pál Edina, Rózsa Zsófia összetételű magyar csapat.

Ezzel az atléta válogatott befejezte szereplését  a 25. Nyári Universiadén. Versenyzőink egy éremmel (Szabó Attila/10pr bronz) és egy nyolcadik helyezéssel (4x100m női)

járultak hozzá  a teljes magyar csapat eredményességéhez. Elődöntős helyen végzett további hat atlétánk ( KovácsTamás / félmaraton 9.-Erős Enikő/ rúd 10. – Végh Tibor/ 10000 m 11.- Rózsa Zsófia , Pál Edina/ 100m és Takács Dávid 800 m). A felsorolt versenyzői kör a rajthoz állt 14 atléta közel 65 %-a.

dr. Vágó Béla, a csapat edzője a hat versenynapról írt összefoglalójában a látottakat úgy értékelte, hogy az atléta csapat az elindult magyar sportágak sorában a jobbak között szerepelt. Éremben a tornászok és a vízilabdázok szereztek csak fényesebbet. A csapat minden tagja méltó, sportszerű magatartást tanúsítva versenyzett és viselkedett az Universiade időtartama alatt. A szakvezető részletes értékelése a mellékletben olvasható.