Erdélyi Zsófi ezüstérmes 10 000 méteren !

Erdélyi Zsófi 2009Ecseki Dániel negyedik, Márton Anita ötödik  - NYILATKOZATOK

U23 EB / július 17. du

Nagy sikert ért el Erdélyi Zsófi a 10000 méter döntőjében Kaunasban. Végig az élbolyban futva, 33:39,89 perces legjobbjával az Európa bajnokság második helyén végzett ! Csoma Ferenc versenyzője már első évesként kiválóan futott a korcsoport EB-jén 2007-ben Debrecenben, akkor a GEAC atlétája a hetedik helyet szerezte meg. Mostani ezüstérmes eredménye közel fél perces egyéni csúcsjavítással párosult. Legjobb eredményét érte el a 12. helyen befutott Nagy Mónika is (36:10,87).

"-  Az eleje nagyon jól esett, teljesen jól éreztem magam. – emlékezett a huszonöt körre Erdélyi Zsófi. - Csak az utolsó három kör volt igazán nehéz. Hatezerig öten voltunk, utána már volt leszakadó. Nyolcezernél erősítettek bele az orosz lányok, én mentem velük. Nem számítottam ekkora egyéni csúcsra, nagyon boldog vagyok. Vasárnap indulok 5000 méteren is.”

„- Kicsit meleg lett mára. Én arra kértem a Zsófit, hogy nagyon óvatosan kezdjen, a ranglistán hatodik volt a rajt előtt. – értékelte a látottakat Csoma Ferenc. - Az egyik orosz versenyzőnek igen jó eredményei voltak és tartottam egy kicsit attól, hogy Zsófit ez nem befolyásolja. De szerencsére éretten versenyzett. A vége pedig úgy alakult, hogy kis híján centiken múlott az orosz győzelme.

A meleg miatt  a mezőny eleje is visszafogottan futottak, 3:25 körüli ezrekkel kezdtek, de az utolsó már 3,09-es volt. Ekkor már csak ketten voltak a Zsófival, aki a végén még emlékezett arra a mondatomra, hogy fussa meg az utolsó 500 méter. Megcsinálta. Jól megfutatta az orosz lányt a hajrában.”- fejezte be a szakág vezetője.

Erdélyi Zsófi OB up 09

Óriási versenyben a negyedik helyet szerezte meg távolugrásban Ecseki Dániel. A második sorozatban 780 cm-es egyéni Ecseki Dániel 09csúcsot ugró atléta a hatodik ugrásokig a második helyen állt, amikor a mezőnyből még kettem leugrották. A szoros versenyben a hetedik helyhez 778 cm kellett, közülük négyen legjobbjukat ugrották. A Szolnoki MÁV versenyzőjének küzdőképességével edző-édesapja, Ecseki Tibor is elégedett, hiszen fia a döntőben háromszor is 770 cm felett ugrott.

"- Jól éreztem magam a verseny előtt. Úgy készültem, hogy ne az járjon mindig a fejemben, hogy ez egy világverseny, ne gátoljon ez a feszültség. A harmadik ugrás után elfáradtam, de igyekeztem összpontosítani ekkor is, mert éreztem, hogy egy még mindig van bennem. De úgy érzem, hogy az eddigi világversenyeimhez képest sikerült előre lépnem."- mondta a tehetséges távolugró.

Ecseki Tibor: „- Dani nagyon jól versenyzett, de még mindig kicsit visszafogott volt. Nagyot akart ugrani, talán még egy kicsi kockáztatás belefért volna. Szerettük volna, hogy a végén sajt ne essen ki a szánkból, de a sport ilyen. Daninak ez egy nagy lökés a továbbiakra, nagyon örülök az eredménynek.”

Ecseki Dániel távol 09

Márton Anita szintén kiváló egyéni csúccsal, 17,20 méteres eredménnyel az utánpótlás EB ötödik helyét szerezte meg Márton Anitasúlylökésben.  A Buda-Cash Békéscsaba atlétája 16,27-es dobással kezdett, 17 méter feletti egyéni csúcsát az ötödik sorozatban érte el.Eperjesi László tanítványa az ezt követő diszkosz döntőben is érdekelt volt, amelyben a 11. helyen végzett, eredménye: 48,56 m.

„- nem volt könnyű a két döntő, de már az EB előtt úgy készültünk otthon, hogy megtudjam csinálni. – mondta Márton Anita. - Azért nagyon hosszú volt a mai nap. Súlylökésben végre technikailag éreztem a mozgást, habár még mindig van javítani való. Nagyon jó légkörű verseny volt, nagyon jól éreztem magam.

Az ellenfelek közül szinte mindenkit ismertem, hiszen évek óta együtt versenyzünk. Diszkoszra már fáradt voltam, de a harmadik – sajnos érvénytelen - dobásom egészen jó volt. Nagy örülök a 17 méter feletti súlylökésnek és hogy elértem a VB szintet."

Pénteken délután rögtön elődöntővel kezdett Baji Balázs. A három futamból igen szigorú volt a döntőbe jutás lehetősége ( a két első és a két legjobb idő). A befutás után a csapat egyik szeme sírt, a másik nevetet. A békéscsabai versenyző új egyéni csúccsal, 14 másodperc alatt ért célba: 13,96/+0,9 -  de ez a kiváló futás a 20 éves fiúnak még kevés volt a döntőbe jutáshoz.

Márton Anita 08

Szemeti Péter az 1500 méter első időfutamában 3:45,91-el a hetedik helyen futott be, a következő futam azonban nem bízta a véletlenre a továbbjutást. Erősebb tempót diktálva jobb eredményeket értek el, így a magyar versenyzőnek nem sikerült a döntőbe jutás. Harsányi Olivér elsőre ugrott 220 centiméterrel biztosan került a magasugrás vasárnapi fináléjába.

Dornbach Ildikó szakmai igazgató: "- Öt egyéni csúcs született, mit mondhatnék többet. Én mindig arra vágytam, hogy a mi versenyzőink neve mellett is ott szerepeljen világversenyeken az egyéni csúcs jelölés.  És most ott van. Öt versenyzőnk egyéni csúcsot ért el ma egy olyan Európa bajnokságon, ahol Ők is látják, hogy milyen erős a döntők jó része. Ez az előre mutató a mai napon. Talán csak egy hiányom van ma, Szemeti Petit a döntőbe vártam. Összegezve, nagyon örülök ennek a mai napnak."