Kürthy Lajos nyerte az ARAK Kupát!

Petrahn Barbara duplázott / nyolc I. osztályú eredmény - EREDMÉNYEK - fotók

Kürthy Lajos ARAK Kupa 2009A szombati viharos időjárást követően vasárnapra kiderült az ég a Sóstó istadion felett és versenyzésre kiváló időben, több kiemelkedő eredmény született. Petrahn Barbara először a 100 méteres síkfutásban nyert magabiztosan 11,75 másodperces idővel, majd 200 méteren is elsőként haladtát a célvonalon, szintén I.osztályú eredménnyel, 23,88 másodperccel.

A legjobb eredményt elérő atléta mégsem a szolnokiak kiváló sprintere, hanem Kürthy Lajos lett. Jó sorozatot teljesítve, ezúttal 19 méter 93 centiméterre lökte a súlygolyót, ami a legmagasabb pontszámot érő eredmény lett ARAK Kupán. A hazaiak is örülhettek a 400 méteres gát befutója után,

hiszen Molnár Balázs új egyéni csúcsot elérve, 51,30-al nyerte a versenyszámot. Két kalapácsvető hölgy is túldobta az I. osztályú eredményt, a világbajnokságra készülő Orbán Éva ismét megközelítette a 70 métert. 69,42 méteres dobásával utasította maga mögé a szintén jól versenyző, 64,91 métert teljesítő Divós Katalint. A meghívott külföldi atléták is kitettek magukért. Az idén 13.11-et futó szlovák Miriam Bobkova 13,21-etfutott 100 gáton - érvényes szélben. A női hármasugrásban pedig a csehMartina Sestakova nyert 13,70 méteres ugrással. Ezeket az eredményeket a szervezők egyenként 50-50 ezer forintos pénzdíjjal jutalmazták. Akiknek ezúttal ez nem sikerült, nem bánkódtak, hiszen minden induló, versenybíró, néző egy jó hangulatú, családias versenyen vehetett részt a II. ARAK Kupán.