Pars Krisztián a legjobb eredménnyel a döntőben

Pars Krisztián a selejtező után - BerlinKetten búcsúztak

Berlinben, a kalapácsvetés selejtezőjéből némi izgalom után biztosan jutott a döntőbe Pars Krisztián. A második csoportban versenyző kiváló atléta első dobását elrontotta (72,94 m), de a következő sorozatban elért 78,68 m eredményével, a selejtezők legjobb teljesítményével feliratkozott a szintet elért versenyzők listájára. A 77 és fél méter felett dobott Ziolkowsi, Litvinov, Kozmus, Vinicsenko, Kryvitzki és a többi továbbjutó társaságában Pars Krisztián a mai nap legjobb eredményével várhatja a hétfői döntőt.„- Igazából elsőre akartam selejtező szintet dobni, de megzavart a verseny kezdetének csúszása. Másodikra megoldottam a feladatot, ahogy kellett. Ennyi. Ahogy az első csoport eredményeinek híre eljutott hozzám, volt egy-két meglepetés, de nemigen figyeltem a többiekre.

Volt már ennél jobb selejtezésem is, de idén olyan versenyeim vannak, hogy az első két dobás nem jön össze. A döntő más lesz, az egy teljesen más verseny. A kör nagyon jó, a körülmények is.” – foglalta össze röviden a történteket Pars Krisztián az érdeklődő magyar újságírók gyűrűjében.

Az újságírók gyűrűjében - Pars Kr.Berlin 09

A kiváló atlétaidőben elkezdődött Világbajnokságon a magyar csapat első indulója a súlylökő Kürthy Lajos volt. Két csoportban összesen 36 atléta próbálta meg a 20,30 méteres selejtező szint elérését, de ez végül összesen hat atlétának sikerült a mezőnyből. A „B” csoportban lökő magyar versenyző a 19,64 méteres eredményét a második sorozatban érte el (23.hely).

Kürthy Lajos - 2009 Berlin

„ - Az első dobásom egy kicsit bizonytalan volt, lassan indultam, biztonságira sikeredett, a végén egy újjal löktem el a golyót. - mondta közvetlenül a verseny után. -  A második mozgásra jobb volt. Gyorsabb és technikailag is megtudtam csinálni. A végén egy kis baki itt is volt, elfordítottam a lökés irányából a kezem. Nem sikerült jól megtolni.A harmadikat megpróbáltam meghajtani, de nem tudtam megfelelően ellökni, a golyót elhúztam balra. Ha azt meg tudom csinálni, 20 méter körül lett volna.A  dobó utánpótlás igéretes versenyzője, Kürthy Lajos már több világversenyen képviselte színeinket, a nyári versenyek közül most érte el a legjobb eredményét.„ - Szerettem volna 20 métert lökni, küzdöttem ezért. Ma ennyi volt bennem. Talán, ha májusban nincs a derék sérülésem, akkor biztosabb lettem volna. Amit tudtam, azt kihoztam magamból. Nem vagyok csalódott.”

A verseny után - Berlin, Kürthy Lajos

A női 3000 méteres akadályfutásban erős mezőny állt rajthoz, a délelőtti előfutamok sorában  a harmadik volt Tóth Líviáé. Az élbollyal szoros kapcsolatot tartva, jó ritmusban futott, de egy vizesárok baleset vétlen „áldozata”ként a táv utolsó harmadára hátrányos helyzetbe került.

Tóth Lívia Berlin 2009

„- Jobbat szerettem volna futni, mint az idei egyénim. – mondta szomorúan a versenyszám csúcstartója a mix zónában. „ A norvég lány pont előttem esett el, hihetetlen, hogy megint belekerültem egy esésbe. A vízesároknál esett el előttem, én már nem tudtam kikerülni. Ott teljesen lezsibbadtam. Ez úgy 1600 m körül volt. El vagyok keseredve, jobbat szerettem volna futni.” A nagy tempóban fejlődő versenyszámban 9:34,78 (Q) perc kellett a döntőbe jutáshoz, a hosszú sérülésből visszatért Tóth Líva 9:45,14-et futott.