Szenzációs délelőtt Berlinben

Kiss Dani országos csúccsal legjobbként jutott tovább !Papp Kriszti idei legjobbjával a döntőben !

Kiss Dániel országos csúcs Berlin VB

A hatodik előfutamig várni kellett 110 gáton, hogy a selejtezők legjobb eredménye megszülessen. Ezt a legjobbat fantasztikus futással, a futamot nagy fölénnyel nyerve Kiss Dániel érte el ! A magyar atlétika számára régen átélt örömöt hozó 13,34/+0,1 mp-es futás az új országos csúcs mellett a rajthoz állt 47 futó között a legjobb eredményt is jelentette.

Kiss Dániel ef VB 09

„- A rajtom a szokásos volt (0,158). Talán frissebb volt, annyival lett jobb az eleje. Nem tudom. Úgy érzem „vagány” volt a gátközi futás. Összeállt végre az a mozgás közte, ami kellett volna eddig is. A szezonban titkon gondoltam már a csúcsjavításra. Ma azért annyira nem. Jókor jött ki, hál istennek. A következő körben ? Ha azt vesszük, hogyan álltam ennek a mai futásnak, akkor jó lesz. Azaz, ha ugyanolyan lazán megyek ki az elődöntőre is, mint ma.” – mondta az újdonsült csúcstartó, aki Csillag Levente 1997-ben elért és egy nap híján 12 éves rekordját (13,44 mp) adta át a múltnak.

13,34 Berlin 2009 - Kiss dániel

5000 méteren rendkívül okos, taktikus versenyzéssel biztosan jutott döntőbe Papp Krisztina. Az idei legjobbját futó kiváló atléta a legbiztosabb megoldást választotta, 15:19,90 perces eredményt elérve negyedikként ért célba, így „hellyel” jutott a legjobbak közé.„- Nagyon boldog vagyok, amikor megláttam a futambeosztást, gondoltam, hogy taktikai futás lesz, reggel van. Ami nekem jó, mert általában folyamatosan gyorsul a tempó.

Papp Krisztina ef VB 2009

Megnéztem a rajtlistát, nem volt sok afrikai, ezt is kedvezőnek éreztem.Táv közben  azért nagyon nehéz volt. Egy előfutam sokkal stresszesebb. De elárulhatom, titkon úgy jöttem ki, hogy mindenképpen döntő ! A 3000 méter 9:20 körül volt. Végig éreztem, hogy „kézben tartom” a versenyt. A boly végéről ez mindig valamivel könnyebb. Megnéztem az 1500-ös időket is, tudtam, hogy gyorsulni fog az iram. Előttem voltak lökdösődések, vigyáztam, hogy abba nem menjek bele. Nagyon örülök, hogy hellyel jutottam tovább.”

Továbjutás - Papp Krisztina 5000 m Berlin

Megkezdte két napos versenyét Szabó Attila tízpróbában. Két szám után a rajthoz állt 38 versenyző között a tisztes 27. helyen áll (100 m/ 11,15; távol/ 709; súly/13,92). Az esti műsorban 18,05-kor következik a magasugrás, majd a 20,45 órakor rajtoló 400 méter zárja az összetett versenyzők mai napját. Számunkra az esti program csúcspontja Kővágó Zoltán 20,10 h-kor kezdődő diszkosz döntője.