Kővágó Zoltán a hatodik helyen végzett

Nagy verseny diszkoszban

„- Erős volt a mezőny. Talán az eddigi legerősebb VB döntő volt.- mondta a magyar újságíróknak röviddel a verseny után Kővágó Zoltán - A mozgási része nagyjából  rendben volt. Nem tudtam azonban dinamikusabban hajtani a szert. Általában eddig utolsóra javítottam, most sajnos nem sikerült. Ez mégiscsak egy VB döntő volt és két napon belül a második verseny. Jobb lett volna hosszabb szünet, de ilyen volt az időrend. Azt a helyezést, amit az idei nagy versenyek és a ranglista alapján lehetett hozni, azt hoztam.

KŐvágó Zoltán Berlin 2009

Számomra annyit jelent ez a hatodik hely, hogy a 2006-os balesetem óta lépegetek előre, ez eddigi legjobb VB helyezésem. Újra kellett tanulnom versenyezni, dobni, erősíteni. Ez már egy kicsivel jobb volt. Én remélem, hogy 2012-re, az olimpiára teljesen jó leszek.”

Az első sorozatban úgy nézett ki a diszkoszvetés döntője, hogy Piotr Malachowski eldöntötte a világbajnoki cím sorsát, 68,77 méteres lengyel csúccsal kezdett. Ezt az ötödik sorozatban tovább javította 69,15-re, ám ez sem volt elég a győzelemhez. A vilábajnoki címet utolsóra elért, 69,43-as egyéni csúccsal a német Robert Harting szerezte meg. Gerd Kanter nem tudott bele szólni az első hely sorsába.

Eredmények

Kővágó a Mix zónában Berlin 2009

Az első nap után a 32. helyen álló Szabó Attila ( 11,14-709-13,92-184-49,79 ecs !/ 3870 pont) csütörtökön, augusztus 20.-án 10,29 – kor, a 110 gáttal kezdi meg a tízpróba második napját. Diszkoszvetésben a második csoportban dob (12,30 h), rúdugrásban az A csoportba kapott besorolást (14,25). A további időpontok: gerely 18,05 vagy 19,30 h; 1500 méter 21,15 h.Kazi Tamás 12,17 órakor a 800 méter ötödik futamában az egyes pályáról indul, a továbbjutás: első három és három idő. Orbán Éva a kalapács selejtezője a B csoportban  15,20 h-kor kezdődik (17. dobó), a szint 72,00 m vagy a legjobb 12 eredmény. A mai napon szenzációsan futó Kiss Dániel a 110 m gát csütörtöki elődöntőjében a harmadik futam hármas pályáján rajtol ( tovább jut a futamok első két helyezettje és a két legjobb idő).