Magyar távfutó VB döntőben

A válogatott befejezte szereplését Berlinben

A VB zárónapja előtt még érdekelt volt a magyar csapat, Papp Krisztina futott az 5000 méter döntőjében. Az előfutamból idei legjobbal (15:19,90) rendkívűl taktikusan továbbjutó atléta a fináléban többek között nyolc afrikaival vette fel a küzdelmet. Európából négy futónő került döntőbe.

Papp Kriszta a döntőben VB 2009

A verseny fokozatosan gyorsuló volt, az első 1000 méterhez képest az ötödik majdnem fél perccel volt gyorsabb (2:42,12). A magyar versenyző jól tartotta a lépést a mezőnnyel, 3000 méter körül egy rövid holtpont visszavetette, de utána újra jól mozgott és nem sokkal maradt el az előfutamban elért idei legjobbjától: 15:20,36/ 14. hely.

Papp Krisztina: „- Nagyon jól éreztem magam. Fel voltam dobva, nem voltam fáradt sem. Egy kis bizonytalanságom volt, nem mertem jobban menni, vagy nem tudom . Pont az volt a baj, hogy ott lemaradtam azzal a távolsággal, amivel a végén megvertek. Várható volt, hogy ilyen verseny lesz, én is így készültem. A stadionban levő hangorkánra nem figyeltem, csak a lányokra. Az a kis megtorpanás bosszant. Nagyon örülök, megint 15:20-at futottam. De még dolgoznom kell, jövőre EB. Most kevesebb európai volt, de biztos, hogy 2010-ben lesznek oroszok, beloruszok, németek is.”

Papp Kriszta - Berlin VB

Papp Krisztina döntőjével a 11 tagú magyar válogatott befejezte szereplését a 12. IAAF Atlétikai Világbajnokságon. A legjobb nyolc között ketten végeztek ( Pars Krisztián/ kalapács 4. és Kővágó Zoltán/ diszkosz 6. hely). Elődöntős helyen szerepelt három atlétánk ( Kiss Dániel/ 110 gát - Kazi Tamás/ 800 m és a döntőt futó Papp Krisztina/ 5000 m). A megszerzett 8 ponttal válogatottunk az elindult nemzetek első negyedében végzett. Örülhettünk egy nagy országos csúcsnak is: Kiss Dániel 110 gát/ 13,34 mp !  A csapat többi tagja megközelítette szintes eredményét, a küldöttség tisztességgel képviselte a magyar atlétikát. A masz.hu rövidesen közzé teszi Dornbach Ildikó szakmai igazgató helyszíni értékelését.