Márton Anita ezüstérmes Amszterdamban!

Kővágó Zoltán a diszkoszvetés döntőjében! / Eredmények

Kiváló versenyzéssel, a döntő során végig a második helyen állva, Márton Anita  ezüstérmet szerzett súlylökésben az amszterdami Európa bajnokságon! A két évvel ezelőtti, Zürichben nyert bronzérem után Eperjesi László  tanítványa a harmadik sorozatban lökött 18,72 méteres  eredménnyel érte el a közelgő riói Olimpiára nézve igen bíztató helyezését. A Békéscsabai AC versenyzője 17,79 – 18,52 – 18,72 – 18,15 – 18,31 – 18,63 méteres  jó sorozatot teljesített a döntőben. Győzött a két évvel ezelőtti Európa bajnok német Christina Schwanitz/ 20,17 m.

A női magasugrás döntőjében a selejtező után ismét 189 cm-t, idei legjobbját ugrotta Szabó Barbara, amely a 11. helyezést hozta az UTE atlétájának.

Biztosan, elsőre dobott 65,21 méteres, szintes eredménnyel jutott a diszkoszvetés döntőjébe Kővágó Zoltán. A szintén az első csoportban selejtező Huszák János 60,58 m-rel fejezte be a versenyt. A második csoportban az up. korú Szikszai Róbert 58,01  métert teljesített. A tizenkettedik továbbjutó 63,74 métert dobott.

A 100 méter elődöntőjében is jól futó Sipos János 10,47 mp idővel ért célba. A továbbjutó nyolcadik idő 10,22 mp volt/Q. Bátran ment a mezőnnyel a női 800 méter elődöntőjében a 22 éves Kéri Bianka, aki 2:03,47-el fejezte be futamát.

Szintén bátran kezdte előfutamát mindkét 1500-as futónk, végül a célban Kazi Tamásnak 3:44,64 p. – Kovács Benjaminnak 3:45,16  percet mutatott az óra. A döntőhöz, az idővel való tovább jutáshoz 3:40,60 p. kellett.

A csütörtöki nap mérlegéből kiemelkedik Márton Anita  ezüstérme, javuló formában volt döntős Szabó Barbara - két elődöntősünk: Sipos János és Kéri Bianka  helyt állt versenyében – első kísérletével szint felett dobott a selejtezőben Kővágó Zoltán. A ma rajthoz állt, tovább jutásért küzdő versenyzőink közül Nguyen Anasztázia  idei legjobbját teljesítette.

Pénteken kezdenek hétpróbázóink: Zsivoczky-Farkas Györgyi és Krizsán Xénia - dobókörbe lépnek férfi kalapácsvetőink: Pásztor Bence és Hudi Ákos. A 110 gát  előfutamában Szűcs Valdó áll rajthoz – Baji Balázs a kiemeltek között várja az innen tovább kerülő ellenfeleket - ; Kácser Zita és Gyűrkés Viktória a 3000 akadály előfutamában lép pályára. (ml)