50 km gyaloglás Rióban

A húszéves Venyercsán Bence 44. helyen ért célba

Helyi idő szerint reggel nyolc órakor rajtoltak az 50 kilométeres gyaloglók Rio de Janeiroban. Már ebben az időpontban nyári körülményeket mutatott a brazil tél: 23 fok meleg és magas páratartalom. A tengerparton kialakított 2 km-es pályán a 80 induló között volt Rácz Sándor, Srp Miklós és Venyercsán Bence, akik a rajt után a résztvevők harmadik harmadában gyalogoltak.

A három magyar atléta közül végül a mezőny legfiatalabb tagja, a húszéves Venyercsán Bence ért célba, aki taktikus versenyzéssel: 4;19:15  órás időeredménnyel a 44. helyen zárta az 50 km-es gyaloglást. Srp Miklós dq/20 km; Rácz Sándor dnf/30 km. A versenyt nem fejezte be 31 induló (19 dnf – 12 dq).

"- Életem legnehezebb versenye volt. - mondta az M4 Sportnak Venyercsán Bence. - Sajnos a rajtra eltűntek a felhők, s jött helyette a napsütés, ezen a távon ez gyilkos. Azt azonban megtanultam ma, hogy bármi van, soha nem szabad feladni, fejben nem szabad összeomlani."

Az olimpiai bajnoki címet a táv végén jól hajrázó szlovák Matej Tóth szerezte meg/3;40:58 ó. (ml/ foto MTI)