A mezőny első harmadában 20 km-en

Madarász Viktória 25. helyen ért célba

Helyi idő szerint délután félháromkor rajtolt a női 20 km-es gyaloglás 74 fős mezőnye ugyanazon a 2 km-es pályán, amelyen megelőzően a férfiak 50 kilométeres olimpia bajnoksága került lebonyolításra. A hőmérő higanyszála még feljebb kúszott és közelítette a harminc fokot. A magyar színeket három versenyző képviselte: Kovács Barbara, Madarász Viktória és Récsei Rita. Féltávnál Madarász Viktória a 29./46:24 p – Kovács Barbara a 61./ 49:37 p – Récsei Rita a 63. helyen/49:55 p fordult a második 10 km-re.

Madarász Viktória 14 kilométertől már a 25. helyen  gyalogolt és az erős versenyben jól tartva a mezőny első harmadát jelentő helyezését, ebben a pozícióban is ért célba/1;33:59 ó.  Megbízhatóan gyaloglással teljesítette a távot Kovács Barbara/1;42:11 - 58. és Récsei Rita/1;42:41 - 59.hely. A meleg időben lebonyolított versenyt 11-en nem fejezték be (5 dnf – 6 dq).

„- Valamivel jobb időben reménykedtem, de végig nagy volt a szél és a meleg – mondta az M4 Sport mikrofonja előtt Madarász Viktória. – Ma ez volt a maximum, amit ki tudtam hozni magamból, nem vagyok elégedetlen.”

Győzött és olimpiai bajnok 1;28:35  órás eredménnyel a kinai Hong Liu,  két másodperccel megelőzve  a mexikói Maria Guadalupe Gonzálezt  és nyolccal honfitársát, Xiuzhi Lu -t. (ml, fotó: MTI)