Férfi maraton esős időben

Rio de Janeiroban a zárónap atlétikai eseménye a férfi maratonfutás volt, ahol a 155 fős mezőnyben rajthoz állt Csere Gáspár  és Józsa Gábor  is. Borús, esős idő, 22 fok körüli hőmérséklet adta a körülményeket.

A rajt után a mezőny második felében taktikus futással helyezkedő magyar futók közül 10 km-nél  Csere Gáspár a 97. helyen/32:01 p – Józsa Gábor 110. helyen/32:14 p f utott. Félmaraton ideje Csere Gáspárnak 1;08:16 ó – 105. / Józsa Gábornak 1;08:41 ó. – 112. hely volt.

Harmincöt és negyven kilométer között változott a sorrend a két maratonistánk között. Negyven kilométerhez Józsa Gábor érkezett előbb, 2;15:51  órával a 91. helyen – Csere Gáspár 112. volt  2;19:30 -al. A célvonalon Józsa Gábor a 87. helyen 2;23:22  óra  idővel haladt át, Csere Gáspár 109.  beérkezőként 2;28:03 -at futott.

Az olimpiai bajnoki címet a kenyai Eliud Kipchoge  nyerte 2:08:44  órás idővel. A versenyt 15 atléta nem fejezte be. (ml, foto: MTI)