Papp Krisztina első Budapesten

A nőknél a berlini Világbajnokság döntőse, Papp Krisztina végzett az élen a  Nike Budapest Nemzetközi félmaraton versenyen. A több mint ötezer induló előtt a férfiak hasonló távját a Magyarországon élő etióp Erkolo Ashenafi nyerte.

A viadalon 52 országból 8900 futó vett részt - mondta el a Független Hírügynökségnek Kocsis Árpád versenyigazgató. A futók délelőtt tíz órakor rajtoltak el a Városligetből, az első és az utolsó futó indulása között hét és fél perc telt el. A cél szintén a Városliget volt. A résztvevők az Andrássy úton és a Lánchídon keresztül jutottak át Budára, ahonnan a Szabadság hídon át érkeztek vissza Pestre. A félmaraton mellett rövidebb távokra is lehetett nevezni, csaknem négyezren döntöttek egy-egy kisebb szakasz lefutása mellett. Összességében húsz százalékkal többen indultak el, mint tavaly - tette hozzá a versenyigazgató. ( Forrás: fh)Eredmények:férfiak: 1. Erkolo Ashenafi (etióp) 1:07:24 ó - 2. Kovács Ádám 1:08:44 - 3. Kedves Roland 1:09:56 nők: 1. Papp Krisztina 1:15:27 ó - 2. Szederkényi-Takács Andrea 1:16:30 - 3. Pettkó-Szandtner Judit 1:21:12