Magyar atléták Szlovákiában

EA Classic MeetingTóth Lívia Rietiben

A szlovákiai Dubnica nad Váhom városában, az EA Classic Meeting sorozatba tartozó atlétikai versenyen négy magyar atléta állt rajthoz.

Az 1000 méteres síkfutásban a két kenyai mögött harmadik helyen célba ért Kazi Tamás 2:19,84-es eredményével megközelítette a versenyszám országos csúcsát (2:18,4).

Minőségi gátasok indultak 110 méteren, ahol Kiss Dániel 13,80 mp-el a negyedik helyen futott be. A dobó számok is jó mezőnyöket vonultattak fel. Súlylökésben a Majewski és Cantwell vezette mezőnyben Kürthy Lajos a negyedik helyen végzett / 19,34 m. Kalapácsvetésben a győztes Kozmus mögött / 78,01 – Pars Krisztián második legjobb volt / 76,92 m – megelőzve az idei VB-n ezüstérmes Ziolkowskit.

Rietiben, az IAAF Grand Prix versenyén Tóth Lívia 9.44,57-et futott 3000 akadályon/ 8. hely.